VIDEO Hviezdny Kane opäť žiaril a písal históriu, Newcastle bez Dúbravku udržal neporaziteľnosť!

Harry Kane a Richarlison oslavujú gól TottenhamuHarry Kane a Richarlison oslavujú gól Tottenhamu Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

LONDÝN - Newcastle United remizoval v nedeľnom stretnutí 4. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže na pôde Wolverhamptonu Wanderers 1:1. Slovenský brankár Martin Dúbravka absentoval na zápasovej súpiske hostí, chytal Angličan Nick Pope a na lavičke náhradníkov sedel jeho krajan Karl Darlow.

Newcastle je vďaka vyrovnávaciemu gólu Allana Saint-Maximina z poslednej minúty riadneho hracieho času v novej ligovej sezóne stále bez prehry, pripísal si tretiu remízu za sebou a na konte má šesť bodov. Prvé víťazstvo aj prvý strelený gól v tomto ročníku Premier League slávil West Ham United, ktorý uspel na trávniku Aston Villy 1:0.

Hviezdny Kane písal históriu

Tottenham Hotspur zvíťazil na ihrisku nováčika Nottinghamu Forest 2:0. Výsledok zariadil anglický útočník Harry Kane, ktorý prekročil hranicu 200 presných zásahov v ligových súťažiach v kariére, hoci v druhom polčase nepremenil jedenástku.

Harry Kane a jeho Galéria fotiek (15) Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

Za "Spurs" dal 187 gólov v Premier League, čím sa na treťom mieste v historickom rebríčku kanonierov vyrovnal Andymu Coleovi. Viac majú v najvyššej súťaži od roku 1992 na konte iba Alan Shearer (260) a Wayne Rooney (208). Kane sa presadil aj v dresoch Millwallu (7), Leytonu Orient (5) a Leicestru City (2).

Tottenham zaostáva s bilanciou 3 víťazstvá a 1 remíza o dva body za stopercentným vedúcim Arsenalom.