VIDEO Lewandowski režíroval výhru Barcelony s nováčikom! Benzema rozhodol o triumfe Realu

Robert Lewandowski a jeho gólové oslavyRobert Lewandowski a jeho gólové oslavy Zdroj: TASR/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Futbalisti Barcelony zvíťazili v nedeľnom zápase 3. kola španielskej La Ligy nad Realom Valladolid 4:0. O dva góly v sieti nováčika sa postaral Robert Lewandowski, ktorý si v úvodných troch ligových kolách pripísal už štyri presné zásahy.

Poľský kanonier otvoril skóre v 24. minúte a na 2:0 zvýšil do prestávky Pedri. Krátko po hodine hry sa opäť presadil Lewandowski, v nadstavenom čase spečatil výsledok Sergi Roberto. Barcelone patrí v neúplnej tabuľke so siedmimi bodmi druhé miesto za vedúcim Betisom, Valladolid je s jedným bodom devätnásty.

Robert Lewandowski dáva gól Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

Real zdolal Espanyol vďaka dvom gólom Benzemu

Aj ďalší španielsky gigant potvrdil rolu favorita. Futbalisti Realu Madrid si aj po 3. kolestopercentnú bilanciu. V nedeľu uspeli na ihrisku Espanyolu Barcelona 3:1, keď o ich víťazstve rozhodol Karim Benzema gólmi z 88. a 90.+10 minúty. Obhajca titulu vyhral aj tretí zápas za sebou na pôde súpera a vedie tabuľku s plným počtom bodov o skóre pred Betisom.

Na úvodný gól Viníciusa Júniora z 12. minúty odpovedal krátko pred prestávkou domáci Joselu. Keď sa už zápas schyľoval k deľbe bodov, zaúradoval Benzema. Francúzsky útočník si najprv výborne načasoval svoj nábeh na center z rohu šestnástky a strelil druhý gól Realu, v desiatej minúte nadstaveného času spečatil výsledok z priameho kopu.

Krátko predtým dostal červenú kartu domáci brankár Benjamin Lecomte. Espanyol sa po prehre prepadol na 16. miesto.

Karim Benzema Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Joan Mateu Parra

V ďalšom zápase remizovalo Getafe s Villarrealom 0:0 a získalo prvý bod v tejto sezóne. Odlepilo sa tak z posledného miesta tabuľky, pričom jeho súper premiérovo nebodoval naplno.

La Liga - 3. kolo:

Espanyol Barcelona - Real Madrid 1:3 (1:1)
Góly: 43. Joselu – 88. a 90.+10 Benzema, 12. Vinícius Júnior, ČK: 90.+7 Lecomte (Espanyol)

FC Barcelona - Real Valladolid 4:0 (2:0)
Góly: 24. a 65. Lewandowski, 43. Pedri, 90.+2. Roberto

Getafe CF - FC Villarreal 0:0

Viac o téme: FC Barcelona Real Madrid Real Valladolid Karim Benzema Robert Lewandowski