VIDEO Poľský bombardér znovu úradoval: Oslávenec Lewandowski zariadil triumf Barcelony

Útočník Barcelony Robert Lewandowski oslavuje gólÚtočník Barcelony Robert Lewandowski oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/Alvaro Barrientos

SAN SEBASTIAN - Robert Lewandowski oslávil dnešné 34. narodeniny prvými dvoma gólmi v španielskej lige. Poľský kanonier si otvoril strelecký účet v španielskom futbalovom klube FC Barcelona a výrazne sa tak podieľal na víťazstve v nedeľnom stretnutí 2. kola La Ligy na pôde Realu Sociedad San Sebastian 4:1.

Hneď v úvodnej minúte otvoril skóre, v druhom polčase pridal tretí zásah svojho tímu a na štvrtý prihral Ansuovi Fatimu. Víťazný gól strelil Ousmane Dembélé.

Atlético stroskotalo na žltej ponorke

Villarreal triumfoval na štadióne Atlética Madrid 2:0. Hostí v 73. minúte poslal do vedenia Yeremy Pino. v závere nadstaveného času spečatil víťazstvo "žltej ponorky" kanonier Gerard Moreno.

Futbalisti Athletica Bilbao zvíťazili v 2. kole španielskej La Ligy nad Valenciou 1:0. O zisku troch bodov pre baskický tím rozhodol v 43. minúte Alex Berenguer.