VIDEO Eddie Howe vyzdvihol výstavný volej Dúbravkovho spoluhráča: Má úžasnú techniku!

Allan Saint-Maximin a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiAllan Saint-Maximin a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Jacob King

WOLVERHAMPTON - Futbalisti Newcastlu United ostávajú aj po 4. kole anglickej Premier League bez prehry. V nedeľu remizovali na pôde Wolverhamptonu 1:1, keď im jeden bod zachránil v úplnom závere Allan Saint-Maximin.

Skóre otvoril v 38. minúte portugalský stredopoliar Ruben Neves, ktorému nahral krajan Goncalo Guedes. V základe domácich nastúpilo sedem Portugalčanov a celkovo ich v nedeľu hralo osem, keď Guedesa vystriedal Daniel Podence. Domáci mohli zvýšiť na 2:0 v 82. minúte a pripísať si prvú výhru v sezóne, presný zásah Raula Jimeneza však neplatil pre faul, ktorý odhalil systém VAR.

Na druhej strane onedlho vyrovnal Saint-Maximin – na Joseho Sau vyslal nechytateľný volej po nevydarenom odkope Hwanga Hi-čana. V nadstavenom čase mohol duel ešte otočiť Elliot Anderson, ktorý trafil po rohovom kope brvno.

Howe nadšený z úžasnej techniky

"Tvrdo trénujem a do svojej hry sa snažím vniesť viac vecí. Práve to mi pomohlo premeniť volej. Gól ma skutočne teší, bolo dôležité bodovať. O moje miesto v zostave je veľký záujem, takže som rád, že som sa presadil," uviedol francúzsky stredopoliar pre AP.

Jeho gól ocenil aj tréner Eddie Howe: "Allan bol v závere fantastický. Je to nepredvídateľný hráč, ktorý má zmysel pre fair play. Má úžasnú techniku."

Newcastle má na konte šesť bodov, do sezóny vstúpil výhrou 2:0 nad Nottinghamom Forest. Patrí tak medzi päticu tímov, ktoré v prebiehajúcom ročníku ešte neokúsili prehru. V minulej sezóne zaknihoval prvý triumf až v decembri, v 15. kole zdolal Burnley 1:0. Slovenský brankár Martin Dúbravka, ktorý sa údajne už dohodol na kontrakte s Manchestrom United, nefiguroval na súpiske Newcastlu v druhom stretnutí za sebou.

Viac o téme: Wolverhampton Wanderers Newcastle United Martin Dúbravka Eddie Howe Allan Saint-Maximin