Dotiahol sa na vedúceho Quartarara: Bagnaia zvíťazil na pretekoch MotoGP v San Maríne

Francesco Bagnaia a jeho víťazné oslavy na pódiuFrancesco Bagnaia a jeho víťazné oslavy na pódiu Zdroj: TASR/AP/Antonio Calanni

MISANO - Taliansky motocyklista Francesco Bagnaia na Ducati zvíťazil na Veľkej cene San Marína a pripísal si šiesty triumf v prebiehajúcej sezóne MotoGP. V celkovom hodnotení sa priblížil priebežnému lídrovi šampionátu Fabiovi Quartararovi, ktorý finišoval piaty, na rozdiel 30 bodov.

Bagnaia štartoval z 5. miesta po tom, čo dostal trest s následným prepadom o tri pozície. Už v 3. kole sa dostal do vedenia, ktoré napokon zúročil do štvrtého víťazstva po sebe. Jeho tímový kolega Jack Miller, ktorý štartoval z pole position, bol jeden z piatich účastníkov havárie v úvode pretekov. Veterán Andrea Dovizioso finišoval vo svojich posledných pretekoch na 12. mieste.

Francesco Bagnaia a jeho Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP/Antonio Calanni

VC San Marína (27 kôl, 1. kolo: 4,226 km, celkovo: 114,1 km): 1. Francesco Bagnaia (Tal./Ducati) 41:43,199 min., 2. Enea Bastianini (Tal./Team Gresini) +0,034 s, 3. Maverick Vinales (Šp./Aprilia Racing) +4,212, 4. Luca Marini (Tal./Mooney VR46 Team) +5,283, 5. Fabio Quartararo (Tal./Monster Energy Yamaha) +5,771, 6. Aleix Espargaro (Šp./Aprilia Racing) +10,230

Celkové poradie: 1. Fabio Quartararo 211 bodov, 2. Francesco Bagnaia 181, 3. Aleix Espargaro 178, 4. Enea Bastianini 138, 5.Johann Zarco 125, 6. Jack Miller 123

Viac o téme: Veľká cena San Marína Francesco Bagnaia