VIDEO Gyömbér z lavičky sledoval infarktový záver v Turíne, Atalanta nečakane zakopla s nováčikom

Leandro Paredes v akciiLeandro Paredes v akcii Zdroj: SITA/AP/Fabio Ferrari/LaPresse

BERGAMO - Futbalisti Juventusu Turín si v Serie A pripísali štvrtú remízu v sezóne. V nedeľnom dueli 6. kola prehrávali so Salernitanou po prvom polčase 0:2, no po prestávke dokázali vyrovnať na konečných 2:2. Slovenský obranca Norbert Gyömbér sedel na lavičke náhradníkov Salernitany.

Hostia išli do vedenia, keď sa najskôr presadil Antonio Candreva a po ňom z jedenástky Krzysztof Piatek. Domáci po zmene strán znížili v 51. minúte zásluhou Bremera a v nadstavenom čase dorazil po svojej nepremenenej jedenástke loptu do siete Leonardo Bonucci.

Hneď z ďalšej akcie skóroval Arkadiusz Milik, ktorý si po presnom zásahu vyzliekol dres a po druhej žltej karte videl aj červenú. VAR však odhalil ofsajd a gól neplatil. Červenú kartu potom dostali aj tréner domácich Massimiliano Allegri a v úplnom závere za strkanicu aj Juan Cuadrado (Juventus) a Federico Fazio (Salernitana).

Atalanta zakopla s nováčikom

Možnosť dostať sa na čelo tabuľky prepásla Atalanta Bergamo. Doma remizovala s Cremonese 1:1 a hostia si pripísali druhý bod v sezóne. Lídrom súťaže zostal SSC Neapol so 14 bodmi, Atalanta je druhá o skóre. Štrnásť bodov má aj obhajca titulu AC Miláno na treťom mieste.

Luis Muriel a Vlad Galéria fotiek (17) Zdroj: SITA/AP/StefanoNicoli

Motta s úspešnou premiérou

Úspešnú premiéru na lavičke Bologne má za sebou Thiago Motta. Pod novým trénerom mužstvo zvíťazilo nad Fiorentinou 2:1 a dosiahlo prvý triumf v sezóne. Udinese zvíťazilo na pôde Sassuola 3:1, hostia rozhodli o svojom triumfe dvoma gólmi v nadstavenom čase a patrí im štvrtá pozícia o bod za vedúcim triom. Na šieste miesto v tabuľke poskočilo Lazio Rím, ktoré doma zdolalo Veronu 2:0.

Serie A - 6. kolo:

Juventus Turín - US Salernitana 2:2 (0:2)
Góly: 51. Bremer, 90.+3 Bonucci (z 11 m) - 18. Candreva, 45.+4 Piatek (z 11 m), ČK: 90.+5 Milik po 2. ŽK, 90.+8 Cuadrado - 90.+8 Fazio
/N. Gyömbér (Salernitana) bol na lavičke náhradníkov/

Lazio Rím - Hellas Verona 2:0 (0:0)
Góly: 68. Immobile, 90.+6 Luis Alberto

FC Bologna - ACF Fiorentina 2:1 (0:0)
Góly: 59. Barrow, 62. Arnautovič - 54. Martinez Quarta, ČK: 90.+7 Igor (Fiorentina)

US Lecce - AS Monza 1:1 (0:1)
Góly: 48. Gonzalez - 35. Sensi

Sassuolo Calcio - Udinese Calcio 1:3 (1:0)
Góly: 33. Frattesi - 75. a 90.+2 Beto, 90.+1 Samardžič, ČK: 44. Tressoldi (Sassuolo)

Atalanta Bergamo - US Cremonese 1:1 (0:0)
Góly: 74. Demiral - 78. Valeri

Viac o téme: Juventus Turín Atalanta Bergamo Norbert Gyömbér Salernitana US Cremonese