VIDEO Neapol sa strelecky zobudil na konci zápasu, Škriniar vygumoval turínskych útočníkov

Na snímke prvý zľava Giacomo Raspadori sa teší so spoluhráčmi po strelení góluNa snímke prvý zľava Giacomo Raspadori sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu Zdroj: TASR/AP/Alessandro Garofalo/LaPresse

NEAPOL - Futbalisti Neapola vyhrali v sobotnom zápase 6. kola talianskej Serie A nad Speziou Calcio 1:0. V drese domácich, ktorí predĺžili šnúru bez prehry na jedenásť duelov, nastúpil v polčase slovenský reprezentant Stanislav Lobotka.

Neapol naplnil úlohu favorita a ostáva jedným zo štyroch tímov, ktoré v tejto sezóne ešte neprehrali. Triumf mu v sobotu zariadil Giacomo Raspadori, ktorý sa presadil v 89. minúte. Tesne po tom dostal druhú žltú kartu tréner víťazného tímu Luciano Spalletti.

Domáci so štrnástimi bodmi priebežne vedú tabuľku pred Atalantou Bergamo. Spezia, za ktorú nenastúpil Lobotkov krajan David Strelec, figuruje s jednou výhrou a dvomi remízami na štrnástej pozícii.

Inter dal víťazný gól tesne pred koncom

Rovnakým výsledkom sa skončil aj zápas medzi Interom Miláno a FC Turín, domáci zvíťazili 1:0. Veľmi podobný bol aj samotný priebeh, keďže jediný gól strelil v 89. minúte Marcelo Brozovič. Za domácich odohral celé stretnutie aj slovenský obranca Milan Škriniar.

Tretí Inter si tak vylepšil chuť po stredajšej prehre v skupinovej fáze Ligy majstrov, nemeckému Bayernu Mníchov podľahol 0:2. Jeho sobotný súper zaznamenal druhú prehru v prebiehajúcej sezóne a priebežne je siedmy.

AC uspel aj v oslabení

Futbalisti AC Miláno zvíťazili v sobotnom zápase 6. kola talianskej Serie A na ihrisku Sampdorie Janov 2:1. Víťazný gól strelil z pokutového kopu Olivier Giroud v 67. min. O svojom triumfe dokázali Milánčania rozhodnúť, hoci hrali od 47. min v oslabení. Druhú žltú kartu uvidel Leao. "Červeno-čiernym" patrila po sobote druhá priečka o skóre za Neapolom.