Salzburg zdolal Dinamo Záhreb najtesnejším rozdielom, Celtic nestačil na Lipsko

Robert Ljubicic z Dinama, vľavo, v súboji o loptu so salzburským Amarom Dedičom Robert Ljubicic z Dinama, vľavo, v súboji o loptu so salzburským Amarom Dedičom Zdroj: SITA/AP Photo/Matthias Schrader

SALZBURG - Futbalisti Red Bullu Salzburg zvíťazili v stredajšom zápase E-skupiny Ligy majstrov nad Dinamom Záhreb 1:0. Pre hráčov Salzburgu to bolo po dvoch remízach prvé víťazstvo a na konte majú 5 bodov.

Jediný gól zápasu strelil v 71. minúte švajčiarsky útočník Noah Okafor, keď skóroval z pokutového kopu. V nadstavenom čase sa hostia nakrátko radovali z vyrovnania, ale gól neplatil pre ofsajd.

O triumfe Lipska rozhodol dvomi presnými zásahmi Silva

Hráči RB Lipsko zdolali v F-skupine Celtic Glasgow 3:1. Po dvoch prehrách si pripísali plný bodový zisk a na poslednú priečku skupiny zosunuli práve škótsky tím.

Ten má po troch zápasoch na konte naďalej iba jeden bod. Prvým dvom gólom domácich predchádzali neuznané zásahy. Christopher Nkunku sa v 18. minúte ešte tešil predčasne, keď VAR odhalil ofsajd pred jeho zakončením, no v 27. minúte už z protiútoku otvoril skóre.

Christopher Nkunku oslavu gól Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP Photo/Michael Sohn

Krátko po prestávke vyrovnal portugalský útočník Jota, keď zakončil ofenzívnu akciu hostí. V 61. minúte VAR ukázal ďalší ofsajd, pre ktorý neplatil gól Szoboszlaia, ale o tri minúty už Andre Silva prestrelil brankára Joea Harta. Ten spravil v 77. minúte chybu, ktorú Silva potrestal gólom na 3:1.

Liga majstrov - 3. kolo skupinovej fázy

E-skupina:
Red Bull Salzburg - Dinamo Záhreb 1:0 (0:0)
Gól: 71. Okafor (11 m)

F-skupina:
RB Lipsko - Celtic Glasgow 3:1 (1:0)
Góly: 27. Nkunku, 64. a 77. Silva - 47. Jota

Viac o téme: Liga majstrov GNK Dinamo Záhreb RB Lipsko FC Red Bull Salzburg Celtic FC