VIDEO Penalta Mbappého PSG na výhru nestačila, Haifa sa proti Juventusu dočkala po 20 rokoch!

Oslavujúci Omer AtziliOslavujúci Omer Atzili Zdroj: SITA/AP/Ariel Schalit

HAIFA - Futbalisti Maccabi Haifa zvíťazili v utorkovom zápase H-skupiny Ligy majstrov nad Juventusom Turín 2:0. Izraelský klub dosiahol prvý triumf v skupinovej fáze LM od roku 2002 a udržal sa v boji o postup do osemfinále.

Haifa rozhodla o svojom triumfe už pred prestávkou, keď sa dvakrát gólovo presadil Omer Atzili. Taliansky klub, ktorý postihli mnohé zranenia, zdolala prvýkrát v histórii - tímy sa v skupinovej fáze LM stretli aj v roku 2009.

Wojciech Szczesny nezabránil gólu Galéria fotiek (16) Zdroj: SITA/AP/Ariel Schalit

V Parku princov sa body delili

Miestenku do osemfinále si mohol zaistiť jeden z dvojice Paríž Saint-Germain a Benfica Lisabon, odveta vo francúzskej metropole sa však skončila rovnakým výsledok ako duel v Portugalsku - 1:1. Z bieleho bodu otvoril skóre pred prestávkou Kylian Mbappé, no po hodine hry odpovedal Joao Mario, ktorý taktiež premenil penaltu.