VIDEO Nádherný zásah z viac ako 30 metrov: Tento gól sa bude premietať v akadémiách

Adam Brenkus sa trafil zo vzdialenosti viac ako 30 metrov z priameho kopu   Adam Brenkus sa trafil zo vzdialenosti viac ako 30 metrov z priameho kopu Zdroj: Repro foto/Youtube

DUNAJSKÁ STREDA - Futbalisti DAC 1904 Dunajská Streda neudržali dvojgólový náskok a v piatkovom zápase 14. kola Fortuna ligy remizovali na ihrisku FC ViOn Zlaté Moravce 2:2.

Všetky štyri góly padli po prestávke. Tesne po zmene strán otvoril skóre Nikola Krstovič. Ten istý hráč po hodine hry vypracoval vyloženú šancu Zsoltovi Kalmárovi, ktorý nezaváhal a zvýšil náskok. Ten sa však "žlto-modrým" rozplynul v priebehu troch minút.

Najprv znížil v 80. min po rohovom kope Joannis Niarchos, aby prišlo vyrovnanie taktiež po štandardnej situácii. V 82. min sa zo vzdialenosti viac ako 30 metrov trafil z priameho kopu Adam Brenkus.

"Chlapec z Oravy dal nádherný gól, ktorý sa bude premietať v mládežníckych akadémiách. Nie je to o mne, je to o Brenkusovi. Ja som krízový manažér. Som rád za to, že ľudia odchádzali zo stretnutia s úsmevom na tvári. Pána majiteľa poznám len chvíľu, som tu len sedem dni, máme pred sebou ešte veľa roboty," povedal po zápase tréner Zlatých Moraviec Ivan Galád.

Viac o téme: DAC 1904 Dunajská Streda FC ViOn Zlaté Moravce Adam Brenkus
  • Zdroj: športky, TASR