Schmiedlová si poradila s talentovanou Češkou: V Trnave zabojuje o titul

Na snímke slovenská tenistka Anna Karolína SchmiedlováNa snímke slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová Zdroj: SITA/AP/Thibault Camus

TRNAVA - Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová postúpila do finále dvojhry na turnaji ITF WTT W60 v Trnave. Nasadená dvojka si v sobotnom semifinále poradila s Češkou Luciou Havlíčkovou dvakrát 6:3.

"Bol to ťažký zápas, pretože súperka je mladá a hrá agresívne. Nehrali sme ešte spolu a nevedela som, čo môžem očakávať. Som rada, že sa mi podarilo dostať do finále, pred turnajom by som to vôbec nečakala," uviedla Schmiedlová po zápase pre TC Empire Trnava.

Havlíčková je súčasná svetová juniorská jednotka, v tomto roku zvíťazila v tejto kategórii na Roland Garros, pripomenul web stz.sk. Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza sa vo finále stretne s ôsmou nasadenou Nemkou Evou Lysovou.

Dvadsaťosemročná hráčka Národného tenisového centra už na turnaji v Trnave zvíťazila. Bolo to v roku 2014, keď vo finále zdolala Češku Barboru Strýcovú. Celkovo má Schmiedlová na konte doteraz dvanásť singlových prvenstiev zo ženského okruhu ITF.

Viac o téme: Anna Karolína Schmiedlová Lucie Havlíčková ITF WTT W60 Trnava