VIDEO Potlesk aj po prehre: Tatran sa Benficy nezľakol, diváci ocenili oduševnený výkon

Na snímke uprostred tréner Tatrana Prešov Radoslav Antl tlieska počas zápasu 1. kola A–skupiny Európskej ligy EHF v hádzanej mužov Tatran Prešov – Benfica LisabonNa snímke uprostred tréner Tatrana Prešov Radoslav Antl tlieska počas zápasu 1. kola A–skupiny Európskej ligy EHF v hádzanej mužov Tatran Prešov – Benfica Lisabon Zdroj: TASR/Milan Kapusta

PREŠOV - Hádzanárov Tatrana Prešov mrzel najmä nevydarený záver prvého polčasu, ktorý ich stál lepší výsledok v úvodnom zápase Európskej ligy.

S obhajcom titulu Benficou Lisabon prehrali 25:29, no od divákov si vyslúžili potlesk za oduševnený výkon. "Klobúk dolu pred naším mužstvom. Nezlomili sme sa a bojovali sme až do konca," poznamenal Lukáš Urban, ktorý bol so 6 gólmi najlepší strelec Tatrana.

Benfica bola favorit zápasu a túto pozíciu potvrdila už v prvom polčase. Vypracovala si aj 8-gólový náskok, no Prešovčania viackrát znížili a neboli ďaleko od prekvapenia. Ako rozhodujúci sa však ukázal záver prvého polčasu.

Prešovčanom nevyšlo od stavu 9:10 viacero ofenzívnych akcií, inkasovali päť gólov a šesťgólové prvopolčasové manko (9:15) sa ukázalo ako priveľké. "Myslím si, že sme sa na zápas dobre pripravili. Škoda tých posledných 7-8 minút zo záveru prvého polčasu, kde nám ušli z jedného gólu na šesť. Myslím si, že tam sa zlomil zápas," uviedol Urban.

Portugalský tím splnil úlohu favorita aj napriek náročnému programu, ktorý predchádzal zápasu s Tatranom. Hráči Benficy sa na Slovensko presunuli po tom, čo absolvovali debut na prestížnom podujatí Globe v saudskoarabskom Dammane.

Nemôžeme sa s nimi porovnávať

V konkurencii 12 najúspešnejších tímov jednotlivých kontinentov štartoval na základe voľnej karty a napokon obsadil 7. miesto. Benfica potvrdila na palubovke Tatrana pozíciu jedného z najlepších tímov Európy.

"Benfica má veľmi vysokú kvalitu. Nemôžeme sa s nimi porovnávať, ale môžeme podať bojovný výkon ako dnes. Kvalitatívne je Benfica niekde inde a pre mňa je favorit nielen našej skupiny, ale celej súťaže," netajil tréner Radoslav Antl.

Jeho zverenci nastúpia na ďalší zápas EL proti ďalšiemu z favoritov skupiny. Duel na palubovke francúzskeho Montpellieru je na programe 1. novembra.

Viac o téme: Radoslav antl Tatran Prešov Benfica Lisabon Lukáš Urban Stanislav Pupík