Ďalšia etapa, ďalšie pódiové umiestnenie: Štefan Svitko je naďalej priebežným lídrom!

Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko Zdroj: Profimedia

AKJOUT - Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko skončil v stredajšej 8. etape Africa Eco Race na druhom mieste. Jazdec KTM si udržal vedenie v celkovom poradí pred Talianom Mauriziom Gerinim na Husqvarne.

Svitko bol na 424 kilometrov dlhej trase so štartom aj cieľom v meste Akjoujt o minútu pomalší než Gerini. Tretí skončil ďalší jazdec na Husqvarne, Francúz Xavier Flick (+38:31). V celkovom hodnotení ma Slovák na svojho talianskeho súpera náskok 2:46 minúty.

Ďalší slovenský zástupca Martin Benko (KTM) obsadil v stredu ôsmu pozíciu so stratou 1:49:06 hodiny. V celkovom hodnotení, kde je momentálne tiež ôsmy, si polepšil o jednu priečku. Preteky majú dvanásť etáp a vyvrcholia 30. októbra v senegalskom hlavnom meste Dakar.

Africa Eco Race

motocykle - 8. etapa (Akjoujt-Akjoujt, 424 km): 1. Maurizio Gerini (Tal./Husqvarna) 5:30:20 h, 2. Štefan SVITKO (SR/KTM) +1:00 min, 3. Xavier Flick (Fr./Husqvarna) +38:31, ...8. Martin BENKO (SR/KTM) +1:49:06 h

celkové poradie: 1. SVITKO 32:34:06 h, 2. Gerini +2:46 min, 3. Flick +1:59:17 h, ...8. BENKO +9:24:30

Viac o téme: Štefan Svitko Africa Eco Race