VIDEO Zahodili obrovskú príležitosť: Šťastie sa obrátilo proti nám, priznal kouč Pjuniku

Na snímke futbalisti Slovana (modré dresy) sa tešia po víťazstve 2:1, v popredí sklamaní hráči Jerevanu (červené dresy) v zápase 5. kola H-skupiny Európskej konferenčnej ligyNa snímke futbalisti Slovana (modré dresy) sa tešia po víťazstve 2:1, v popredí sklamaní hráči Jerevanu (červené dresy) v zápase 5. kola H-skupiny Európskej konferenčnej ligy Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Jední sa tešia, druhí smútia. Po fantastickom obrate Slovana Bratislava ostali sklamaní najmä hráči hosťujúceho Pjuniku. Tí len pár minút pred koncom snívali sen o postupe zo skupiny. Ten sa im však rozplynul za pár sekúnd.

Po dramatickom závere stretnutia na Tehelnom poli bol veľmi sklamaný aj tréner hostí, Jegiše Melikjan. "Gratulujem vášmu tímu k víťazstvu. Táto výhra sa nezrodila náhodou. Na ihrisku sa hrá 90 minút." uviedol po zápase na tlačovej konferencii.

Jeho mužstvo v zápase neukázalo veľa ofenzívnych výpadov, napriek tomu videl kormidelník Pjuniku v hre niekoľko dobrých momentov: "Miestami sme hrali lepšie my, miestami súper."

Chýbalo nám šťastie

Zápas bol dôležitý pre obe strany. Slovan aj Pjunik mali pred duelom vyrovnané šance. Domáci strácali na Jerevan len jeden bod a víťazstvo ich mohlo nasmerovať bližšie k postupu.

"Obe mužstva boli dobre pripravené a veľmi motivované," uviedol kouč Pjuniku. "Včera som hovoril aj o šťastí a to nám dnes neprialo. Otočilo sa proti nám," dodal sklamane.

Stratili sme koncentráciu

O všetky body prišli hostia v samom závere stretnutia. Aj keď Slovan počas celého zápasu dominoval, gólovo sa dokázal presadiť až v 84. minúte, keď Kašia šikovne zasunul loptu k pravej tyčke. Infarktový moment však prišiel o pár sekúnd neskôr.

Na snímke druhý zľava Galéria fotiek (11) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Brankár hostí Jurčenko po rozohrávke netrafil dobre loptu a pripravneý Ramírez dokonal obrat Slovanu. "Na chvíľu sme stratili koncentráciu," opísal moment tréner Melikjan a zároveň dodal, že to bola individuálna chyba: "Individuálna chyba však znamená chybu celého miužstva."

Slovan mohol oslavovať a hosťom ostali len oči pre plač. Dobre rozohraté stretnutie im vykĺzlo pomedzi prsty.

Náročný záver

V poslednom kole privíta Pjunik na domácej pôde favorita skupiny z Bazileja. Ten si pôjde po víťazstvo rovnako, ako Slovan do Vilniusu.

Jerevan potrebuje doma bodovať naplno, aj to mu však nemusí stačiť. Ak Slovan uhrá so Žalgirisom aspoň bod, postupúpi ďalej slovenský majster. "Dúfam, že v nasledujúcom zápase budeme lepší," povedal odhodlane na záver tréner Pjuniku.

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava FC Pjunik Jerevan Jegiše Melikjan
  • Zdroj: Športky