Slovan sa pred kľúčovým pohárovým duelom vytrápil s Liptákmi, DAC musel otáčať pod Urpínom

Na snímke radosť hráčov Slovana po strelení góluNa snímke radosť hráčov Slovana po strelení gólu Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľnom zápase 16. kola Fortuna ligy nad Liptovským Mikulášom 1:0. O jediný gól stretnutia sa v 48. minúte postaral Eric Ramirez.

Slovan tak natiahol šnúru bez prehry na päť zápasov vo všetkých súťažiach. Tabuľku vedie so sedembodovým náskokom pred Spartakom Trnava. Liptáci sú na poslednom dvanástom mieste, sedem bodov za nováčikom zo Skalice.

Fortuna liga - 16. kolo:

ŠK Slovan Bratislava - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:0 (0:0)
Gól: 48. Ramirez. Rozhodovali: Kišš – Jánošík, Čajka, ŽK: Agbo - Nečas, Popovič, Župa, 2689 divákov

Slovan: Hrdina – Pauschek (46. Zmrhal), Abena, Voet, De Marco – Hrnčár, Agbo, Rabiu (30. Mustafič), Green (67. Weiss) – Medved (67. Čakvetadze), Ramirez

Liptovský Mikuláš: Sváček – Filinský, Mihal, Bedecs – Totka, Gerát, Václavik (74. Staš), Nečas (67. Župa) – Gaži (77. Laura), Popovič (67. Ďungel) – Jendrišek (73. Matoš)

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: "Pre nás je v tejto chvíli dôležité víťazstvo a fakt, že hráči zostali zdraví. Rotovali sme zostavu, kde bolo 10 zmien, v bráne dostal šancu mladý Hrdina. Súpera sme nepustili do nejakej vyloženej príležitosti, to sme si viac-menej kontrolovali. Avšak samozrejme, keď je nových 10 hráčov, tak je to na súhre poznať. Snaha bola, no chýbala nám kvalita v útočnej fáze a v riešení situácií.

Mali sme tam dve gólové šance, zápas by sa možno vyvíjal inak, pre nás pokojnejšie. Prišlo však zranenie Rabia, museli sme reagovať už v prvom polčase, keď výborne naskočil Mustafič, ktorý oživil stred a dnes bol naším najlepším hráčom. Teším sa z gólu Ramireza, ktorý sa aj v lige konečne chytil a dnes rozhodol.

Pripravujeme sa na náš zápas sezóny vo štvrtok, ten je v danom momente najdôležitejší. Všetky naše oči smerujú do Vilniusu. Držte nám vo štvrtok palce, uvidíme, ako to dopadne a čo sa nám podarí zvládnuť. Dáme do toho všetko.“

Jozef Kostelník, tréner Liptovského Mikuláša: "Myslím si, že herne to z našej strany bolo dobré, podali sme dobrý výkon. Znovu sa nám to nepodarilo dať do výsledku. Mali sme nejaké brejkové situácie, na konci prvého polčasu sme mohli ísť do prečíslenia troch proti jednému.

Ak toto nevyužijete, nemôžete proti tak kvalitnému súperovi pomýšľať na lepší výsledok. Herne to bolo dobré, len škoda, že sa to opäť neukázalo na výsledku. Snáď to príde v ďalších zápasoch.“

DAC otáčal pod Urpínom

Futbalisti DAC Dunajská Streda vyhrali v dueli 16. kola Fortuna ligy na ihrisku banskobystrickej Dukly 3:1 a v tabuľke figurujú na druhej priečke o šesť bodov za lídrom Slovanom Bratislava.

V prvom polčase si o niečo viac šancí vypracovali hostia, avšak do vedenia išla Dukla po rýchlej akcii, keď strieľaný center Rymarenka brankár Petráš vyrazil a z dorážky sa presadil v páde dôrazný Faško.

Dunajskostredčania stihli ešte do prestávky odpovedať, takisto po rýchlom protiútoku, keď sa ujal center Pintóa a v päťke mal veľa priestoru na pohodlné zakončenie Andzouana.

V druhom polčase sa striedali šance na oboch stranách, ale z gólu sa tešili Dunajskostredčania, keď sa z hranice šestnástky presadil strelou k žrdi Kalmár a poistku na 1:3 zariadil z vnútra pokutového územia umiestnenou strelou Gavrič. Dunajská Streda neprehrala v lige osemkrát za sebou.

MFK Dukla Banská Bystrica – FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:3 (1:1)
Góly: 39. Faško – 44. Andzouana, 75. Kalmár, 81. Gavrič. Rozhodovali: Dohál – Vorel, Štrbo. ŽK: Migaľa, Ščasný (tréner) Záhumenský –  Kalmár, Brunetti, 3682 divákov.

Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Uhrinčať, Willwéber – Slávik (85. Franko), Richtárech (85. Hanes), B. Ľupták, Záhumenský – Rymarenko (85. Depetris), Faško, Polievka

Dunajská Streda: Petráš – Pinto, Kružliak (46. Ramadán), Risvanis, Brunetti – Dimun – Gavrić (82. Muhamedbegovič), Nebyla, Veselovský (46. Kalmár), Andzouana – Krstović (87. Leginus)

Michal Ščasný, tréner Dukly: "Som plný dojmov a emócií po zápase Vedeli sme, že nás čaká obrovská kvalita na strane súpera, čo sa aj potvrdilo. Chceli sme si to na rovinu rozdať aj s Dunajskou Stredou, čo sa nám celkom darilo. Škoda vyrovnávajúceho gólu tesne pred polčasom, že sme neudržali 1:0.

Druhý polčas sme začali veľmi dobre, mali sme tam slušné veci i šance po štandardkách. Timo Záhumenský mal čistú šancu, potom Aďo Slávik, i keď si myslím, že to bolo ešte dohrané faulom. Nechcem však povedať určité veci teraz, pretože chcem byť na lavičke s Podbrezovou. Sú však určité veci, ktoré sa opakujú a potom nám chodia na klub esemesky a listiny, že niekto chyboval, no nám to body nevráti.“

Adrián Guľa, tréner Dunajskej Stredy: "Vážim si toto víťazstvo, pretože domáci sú veľmi nepríjemní a húževnatí. O to je cennejšie, že sme tento zápas otáčali. Chlapci odviedli dobrú tímovú prácu, podporenú kvalitnými individuálnymi výkonmi.

V Banskej Bystrici je horúca pôda pre každý tím, ktorý sem zavíta, takže aj preto si výhru nesmierne cením a gratulujem mojim zverencom za výkon ako i fanúšikom, ktorí nás sem prišli povzbudiť. Verím, že naša sila bude rásť, rovnako i sebavedomie mužstva a ukáže sa to v nasledujúcich zápasoch.“

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava MFK Tatran Liptovský Mikuláš