VIDEO Slovan pohorel v Michalovciach, Nové Zámky nezvládli úlohu favorita proti Dukle

Hráči MichaloviecHráči Michaloviec Zdroj: TASR/Roman Hanc

MICHALOVCE - Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v piatkovom zápase 15. kola Tipos extraligy nad HC Slovan Bratislava 2:1.

Do vedenia išli hostia gólom Daniila Fominycha z 8. minúty, no Michalovčania vďaka presným zásahom Patriks Zabusovs a Dávida Buca v rozpätí 87 sekúnd druhej tretiny otočili skóre.

Pre Slovan to bola tretia prehra z uplynulých piatich zápasov. Hráči Michaloviec vrátili "belasým" prehru 1:4 z úvodného vzájomného duelu sezóny. Tím Michaloviec ešte neviedol nový tréner Roman Stantien, ale jeho asistenti Peter Kudelka a Dušan Devečka.

Na snímke vľavo hráč Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR/Roman Hanc

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v 15. kole Tipos extraligy nad HK GROTTO Spišská Nová Ves 4:2. Domáci rozhodli o svojom triumfe tromi presnými zásahmi v druhej tretine.

Fínsky obranca Sameli Ventelä si pripísal na konto gól a dve asistencie. Obranca hostí Peter Ordzovenský nastúpil na 600. zápas v najvyššej súťaži.

Košice nedali Prešovu šancu

Hokejisti HC Košice zvíťazili v 15. kole Tipos extraligy na ľade HC MV Transport Prešov 6:1. Bol to pre nich 10. triumf z uplynulých 12 zápasov.

Súperovi ním vrátili domácu prehru 1:2 z úvodného vzájomného zápasu. Prešovčania prvýkrát v sezóne padli na posledné miesto tabuľky. Prehra s Košicami bola pre nich piata za sebou a ôsma z uplynulých deviatich zápasov.

Na snímke radosť hokejistov Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR/Veronika Mihaliková

Michalovčanov ešte neviedol tréner Roman Stantien, ktorý tím prevezme od pondelka. Na striedačke ho zastúpili asistenti Peter Kudelka a Dušan Devečka. Michalovce zvíťazili v troch z uplynulých štyroch zápasov a udržali sa na priebežnej 4. priečke.

Nové Zámky prišli o víťaznú šnúru

Hokejisti HK Dukla Trenčín sa postarali o najväčšie prekvapenie 15. kola Tipos extraligy, keď na ľade lídra tabuľky HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili 3:0. Pre domácich to bola prvá prehra po piatich víťazstvách a zároveň prvý duel bez streleného gólu. Naďalej však ostali na čele tabuľky s náskokom jedného bodu pred Slovanom Bratislava.

Druhé čisté konto v sezóne dosiahol brankár Dukly Connor LaCouvee, ktorý zaznamenal 22 zákrokov. Trenčania, ktorí odohrali všetky doterajšie zápasy na klziskách súperov, dosiahli prvýkrát v sezóne dve trojbodové víťazstvá za sebou.

Vďaka nim si polepšili na 17 bodov a v tabuľke sú pod nimi už tri tímy, ktoré majú po 16 bodov.

Novozámčania sa udržali na čele tabuľky aj vďaka zaváhaniu "belasých."

Dráma vyvrcholila až v predĺžení

Hokejisti HK Nitra zdolali v 15. kole Tipos extraligy Banskú Bystricu 4:3 po predĺžení. „Corgoni“ vyhrávali už 2:0, ale v prostrednej časti stratili vedenie v priebehu troch minút, keď sa dvakrát presadil hosťujúci Troock.

Najväčšou hviezdou večera však bol domáci navrátilec Jozef Baláž, ktorý strelil dva góly a asistoval aj pri rozhodujúcom góle Donagheyho.

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v 15. kole Tipos extraligy nad HK Poprad 5:2 a potvrdili 3. miesto v tabuľke. Kanadský útočník Deven Sideroff sa v drese domácich blysol štyrmi bodmi (2+2).

Zvolenčania triumfovali aj vo svojom ôsmom zápase na domácom ľade. "Kamzíci" naopak nenadviazali na víťazstvo s Prešovom a po prehre klesli na 8. priečku.

Tipos extraliga - 15. kolo:
HK Dukla Ingema Michalovce - HC Slovan Bratislava 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Góly: 34. Buc (Bjalončík), 35. Zabusovs (Suja, Paločko) - 8. Fominych (Haščák)

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK GROTTO Spišská Nová Ves 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Góly: 21. Kriška (Kuru, Ventelä), 30. Ventelä, 35. Karsums (Ventelä), 60. Uhrík (Kuru) - 33. Giľák (Rapáč, Vandas), 46. Majdan (Kerbashian, Ališauskas)

HC MV Transport Prešov - HC Košice 1:6 (0:2, 0:1, 1:3)
Góly: 44. Gerlach (Giles, Girduckis) - 2. Olsson, 6. Rogoň (Campbell, Tybor), 40. Tybor (Chovan, Rogoň), 56. Campbell (Jääskeläinen), 57. Leskinen (Campbell, Southorn), 59. Havrila (Jokeľ, Ferenc)

HC MIKRON Nové Zámky - HK Dukla Trenčín 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 9. Sojčík (Hudec, Pietroniro), 37. Hudec (Tourigny, Starosta), 56. Valach (Flick, Hlaváč)

HK Nitra – HC ´05 Banská Bystrica 4:3 po predĺžení (1:0, 1:3, 1:0 - 1:0)
Góly: 5. Baláž (Švarný, Tvrdoň), 24. Baláž (Tvrdoň, Gajdoš), 59. Morrison (Donaghey, Buncis), 62. Donaghey (Baláž) – 29. Troock (Kontos, Výhonský), 31. Troock (Kontos, Björkung), 32. Sukeľ (Bíreš, Bačik)

HKM Zvolen - HK Poprad 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)
Góly: 8. Hecl (Huntebrinker, Sideroff), 16. Hecl (Sideroff), 19. Sideroff (Hanna, Huntebrinker), 26. Sideroff (Stupka, Huntebrinker), 60. Langkow (Hraško) – 34. Bubela (Svitana, Skokan), 56. Kotvan (Záborský, Skokan)

Viac o téme: HC Slovan Bratislava HK Dukla Trenčín HC Mikron Nové Zámky HK Dukla Ingema Michalovce