Šláger medzi DAC a Trnavou rozhodol gól v závere: Červená karta poznamenala celý zápas!

Na snímke zľava hráč DAC-u Yhoan Andzouana, hráč Trnavy Erik Daniel a hráč DAC-u Miroslav KáčerNa snímke zľava hráč DAC-u Yhoan Andzouana, hráč Trnavy Erik Daniel a hráč DAC-u Miroslav Káčer Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

DUNAJSKÁ STREDA - Futbalisti DAC 1904 Dunajská Streda zvíťazili na domácom trávniku v súboji o 2. miesto proti Spartaku Trnava pomerom 1:0. Hostia hrali v oslabení od 76. minúty.

Prvý polčas veľa rozruchu nepriniesol. Prvá strela zároveň aj prvá šanca zápasu prišla v 21. minúte, keď Kalmár z priameho kopu minul bránu len o centimetre. V 44. minúte získal Gavrič loptu pri základnej čiare, prihral Krstovičovi, ktorý z prvej prestrelil. Druhý polčas bol z futbalovej stránky aktívnejší, o čo sa postarali obe mužstvá.

Na snímke sprava hráč Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

V 66. minúte bolo horúco pred trnavskou bránou, ale celú situáciu uzavrela strela Krstoviča, ktorú Takáč chytil. V 74. minúte sa Procházka postaral o technickú strelu z 20 metrov, lopta tesne minula Petrášovu bránu.

V 76. minúte videl Savvidis za faul druhú žltú kartu a išiel predčasne pod sprchy. Veľkú šancu spálil Krstovič v 80. minúte, keď po prihrávke Pinta poslal loptu nad. V 82. minúte bol opäť v akcii, no jeho strelu z ostrého uhla Takáč chytil.

V 88. minúte po centri z pravej strany poslal Krstovič hlavou loptu do siete a rozhodol o triumfe domácich.

FC DAC 1904 Dunajská Streda - FC Spartak Trnava 1:0 (0:0)
Gól: 88. Krstovič. Rozhodovali: Kružliak - Pozor, Košecký, ŽK: Káčer, Brunetti, Krstovič, Ramadan - Savvidis. ČK: 76. Savvidis, 6625 divákov.

DAC: Petráš - Pinto, Brunetti, Risvanis, Andzouana–Kalmár (77. Veselovský), Dimun, Káčer (77. Nebyla)–Blackman (62. Ramadan), Krstović (+90. Kružliak), Gavrić (77. Szánthó)

Trnava: Takáč –Koštrna (89. Boateng), Štetina, Kóša, Soliu - Savvidis - Procházka, Bukata– Daniel (46. Taiwo), Ristovski (85. Paur), Mikovič (79. Čurma)

hlasy:

Adrián Guľa, tréner DAC: "Je to cenné víťazstvo, boli sme lepší o gól. Prvý polčas bol taktický, v druhom to už bolo otvorenejšie. Súper mal optickú prevahu, ale pomohli striedania. Po červenej karte sme súpera zavreli. Gratulujem mužstvu a ďakujem fanúšikom za podporu. Hostia hrali na remízu, ale môj pohľad je, že sme boli minimálne o gól lepší. Je to mimoriadne cenné víťazstvo."

Michal Gašparík, Trnava: "Videli sme vyrovnaný, remízový zápas. Obe mužstvá eliminovali silné stránky súpera, preto nebolo v zápase veľa šancí. V druhom polčase sme dostali duel pod kontrolu, ale dostali sme červenú kartu a to rozhodol."

Trenčínu sa podarilo uchmatnúť jeden bod

Futbalisti Tatrana Liptovský Mikuláš remizovali v sobotnom 17. kole Fortuna ligy s AS Trenčín 1:1. Domáci boli blízko k triumfu, ale v poslednej minúte nepremenil Rastislav Václavik pokutový kop. Zakončil priamo do stredu bránky, brankár Kukučka jeho úmysel vystihol.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – AS Trenčín 1:1 (0:0)
Góly: 67. Jendrišek - 83. Sulaeman. Rozhodovali: Kráľovič – Roszbeck, Pacák, ŽK: Lavrinčík, Pires, Gajdoš, Letenay.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Sváček – Totka, Filinský, Václavik, Bedecs, Nečas (76. Župa) – Gaži (60. Laura), Gerát, Staš, Popovič (76. Káčerík) – Jendrišek (76. Voško)

AS Trenčín: Kukučka – Yem, Pires, Stojsavljevič, Kozlovský – Gajdoš (90+1. Demitra), Lavrinčík (46. D. Hollý), Bainovič (75. Ďuriška) – Kmeť (68. Witan), Kupusovič (46. Letenay), Soares

V Skalici bezgólová remíza

Futbalisti MFK Skalica remizovali v sobotnom zápase 17. kola Fortuna ligy s MFK Michalovce 0:0.

MFK Skalica - MFK Zemplín Michalovce 0:0
Rozhodovali: Marhefka – Straka, Hrmo, ŽK: Černek, Blažek, Čögley – Jeřábek, Kanu, Slebodník, Mendez

MFK Skalica: Junas – Čögley, Blažek, Podhorin, Černek (46. Václav) – Mihalík (46. Haša), Nagy (C), M. Hollý (68. Baumgartner), Fábry (81. Šebesta), Yao – Vlasko (62. Potoma)

MFK Zemplín Michalovce: Száraz – Magda, Kotula, Jeřábek, Mendez – Vaško, Begala (C), Perez - Vico (77. Shimamura) – Marcin (81. Záhradník), Kanu (81. Slebodník), Jánošík (73. Da Silva)

Viac o téme: DAC 1904 Dunajská Streda FC Spartak Trnava AS Trenčín MFK Tatran Liptovský Mikuláš