VIDEO Gólový návrat z trestnej lavice! Juraj Slafkovský nedal brankárovi žiadnu šancu

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský strelil svoj tretí gól v NHLSlovenský hokejista Juraj Slafkovský strelil svoj tretí gól v NHL Zdroj: Profimedia

MONTREAL - Slovenský hokejista Juraj Slafkovský strelil svoj tretí gól v zámorskej NHL. Jeho Montreal Canadiens však prehral tretí zápas v rade, keď podľahol v noci na nedeľu doma Vegas Golden Knights 4:6.

Draftová jednotka sa predstavila opäť vo štvrtej útočnej formácii "The Habs" po boku Jakea Evansa a nového parťáka Joela Armiu.

Slafkovský odohral 11 minút a 34 sekúnd a pripísal si tri strely na bránu. V úvode druhej tretiny obetavo zblokoval strelu, ktorú dostal priamo do členku. Horko-ťažko opustil ľadovú plochu a vydal sa do útrob Bell Centre, no ešte v rovnakej tretine sa vrátil na striedačku a zápas dohral.

V 56. minúte sa vrátil na ľad po odpykaní si päťminútového trestu za spoluhráča Josha Andersona a prakticky okamžite zužitkoval ideálne načasovanú príhrávku Kaidena Guhleho a výstavnou strelou z prvej pridal svoj tretí gól v NHL.

Tréner Martin St. Louis dal zodpovedne hrajúcemu Slafkovskému šancu aj pri záverečnej hre bez brankára, ale Montreal už ďalší gól nepridal.

Vegas boli počas celého stretnutia lepším tímom a domácim nepomohli ani dva presné zásahy kapitána Nicka Suzukiho. Hlavne v druhej dvadsaťminútovke boli Canadiens pod obrovským tlakom a len zásluhou skvele chytajúceho brankára Jakea Allena neinkasovali viac gólov.

"Sme partia skúsených hráčov a funguje nám to. Vieme pohroziť každou formáciou," vyhlásil pre nhl.com útočník Jonathan Marchessault.

V tretej tretine sa s gólmi roztrhlo vrece. Domáci skórovali trikrát, hostia až štyrikrát a zaslúžene vezú domov plný bodový zisk. Golden Knights natiahli víťaznú sériu na sedem duelov.

Montreal sa najbližšie predstaví v noci na stredu na ľade Detroitu Red Wings.