Dráma až do penált: Vo finále MSL zažiarila bývalá hviezda Realu, ale aj náhradný brankár

Diego Palacios a Gareth Bale sa radujú z víťazstvaDiego Palacios a Gareth Bale sa radujú z víťazstva Zdroj: SITA/AP/AP Photo/Marcio Jose Sanchez

LOS ANGELES - Futbalisti Los Angeles FC vo finále MLS porazili aj v oslabení Philadelphiu a získali prvý titul. V dueli o trofej, o ktorú si oba tímy zahrali prvýkrát, rozhodli o triumfe v penaltovom rozstrele, ktorý po dramatickom predĺžení ovládli 3:0.

Domáci Los Angeles v normálnom hracom čase dvakrát viedli, ale Philadelphia vždy dokázala vyrovnať. Do predĺženia zápas poslal Elliot, ktorý päť minút pred koncom vyrovnal na 2:2.

V predĺžení dostal červenú kartu domáci gólman Crepeau a do bránky musel náhradník McCarthy. Philadelphii v početnej výhode poslal do vedenia druhým zásahom Elliot, na výhru to ale nestačilo.

Hráči Los Angeles FC Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/AP Photo/Marcio Jose Sanchez

O štyri minúty neskôr totiž vyrovnal striedajúci Velšan Bale. Bývalá hviezda Tottenhamu a Realu Madrid po zranení zápästia nastúpila prvýkrát v play off. "To je jednoducho Gareth. Robí to tak aj v tréningu, " citovala agentúra AP trénera Los Angeles Cherundola.

McCarthy alias hrdina rozstrelu

O víťazovi tak musel rozhodnúť penaltový rozstrel, v ktorom sa stal hrdinom McCarthy. Náhradný brankár Los Angeles chytil dva z troch pokusov Philadelphie, úvodnú penaltu poslal Gazdag mimo.

"Som chlapec z Philadelphie a hrať proti nej vo finále bol výnimočný zážitok," povedal McCarthy. "Kedykoľvek inokedy by som jej fandil, dnes ale nie," dodal brankár, ktorý bol vyhlásený za najlepšieho hráča finále.

Viac o téme: MLS Philadelphia Union Los Angeles FC