VIDEO Trest si odsedel Slafkovský: Útočník Montrealu dostal za škaredý zákrok dištanc

Hokejista Montrealu Canadiens Josh Anderson fauluje obrancu Vegas Alexa PietrangelaHokejista Montrealu Canadiens Josh Anderson fauluje obrancu Vegas Alexa Pietrangela Zdroj: SITA/AP/Graham Hughes/The Canadian Press

MONTREAL - Kanadský hokejový útočník Montrealu Canadiens Josh Anderson dostal od NHL dištanc na dva zápasy po tom, čo nebezpečným spôsobom vrazil na mantinel obrancu Vegas Alexa Pietrangela.

K incidentu došlo v sobotňajšom stretnutí, v ktorom domáci Montreal prehral s Vegas Golden Knights 4:6, pričom jeden z gólov Canadiens strelil slovenský útočník Juraj Slafkovský.

Pietrangelo v polovici tretej tretiny za stavu 2:5 vyvážal puk z obranného pásma cez stredné, keď ho Anderson zozadu vrazil na znížený mantinel pri striedačke Vegas.

Následne vznikla šarvátka, do ktorej sa zapojilo viacero hráčov oboch tímov vrátane Pietrangela. Anderson dostal trest na 5+10 min. Svojmu tímu bude chýbať v zápasoch na ľade Detroitu a proti Vancouveru.

Trest za Andersona si odpykal Juraj Slafkovský. Slovenský mladík krátko po návrate na ľad strelil svoj tretí gól v NHL.

Ani Tkachuk sa nevyhol trestu

Útočník hokejistov Floridy Panthers Matthew Tkachuk dostal dvojzápasový dištanc za pichnutie hokejkou do tváre brankára Los Angeles Jonathana Quicka. Incident sa stal v závere tretej tretiny sobotňajšieho zápasu, v ktorom Kings zvíťazili 5:4.

Tkachuk, ktorého rozhodcovia v zápase za tento zákrok nepotrestali, už jeden zápas vynechal. Do hry sa vráti v sobotňajšom stretnutí proti Edmontonu.

Viac o téme: Florida Panthers Jonathan Quick Montreal Canadiens LA Kings Matthew Tkachuk Alex Pietrangelo Josh Anderson Vegas Golden Knights Juraj Slafkovský
  • Zdroj: TASR, Športky