VIDEO Škandál vo finále Superpohára: Rozhodca vylúčil 11 hráčov!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA/AP/Adam Davy

BUENOS AIRES - Škandalózny záver malo finále argentínskeho Superpohára medzi Boca Juniors a Racing Avellaneda. Rozhodca vylúčil 11 futbalistov a pred koncom predĺženia zápas pre nedostatočný počet hráčov na trávniku ukončil.

Z výhry 2:1 sa radoval Racing. Prvé červené karty rozhodca Facundo Tello rozdal v nastavení riadnej hracej doby. Predčasne do šatní musel ísť Carbonero z Racingu a na druhej strane Villa s trénerom Ibarrom, ktorý bol vylúčený mimo ihriska.

V predĺžení dostal druhú žltú kartu Varela z Bocy. Ďalšie vylúčenia prišii v nastavení po hromadnej potýčke, ktorú búrlivou oslavou pred súperovými fanúšikmi rozpútal Alcaraz po tom, čo poslal Racing do vedenia 2:1.

Z hráčov na trávniku dostali červené karty Alcaraz a na strane Bocy Advíncula. Z lavičky sa do strkanice zapojili Galvan z Racingu a Zambrano s Gonzálezom z Bocy a tí boli tiež vylúčení.

Potom sa síce opäť začalo hrať, ale po druhej žltej karte za faul bol vylúčený Fabra a za urážku rozhodcu dostal červenú Benedetto. Boce v tej chvíli zostávalo na trávniku šesť futbalistov, čo pravidlá nepovoľujú. Tello, ktorý je v nominácii na majstrovstvá sveta v Katare, preto zápas v desiatej minúte nastavenia predčasne ukončil

Viac o téme: Červená karta Boca Juniors Racing Avellaneda