Tréner ich nevedel vynachváliť: Slovenky sa dokázali zomknúť a otočili duel s Nórkami

Oslavujúce slovenské hokejistky po triumfeOslavujúce slovenské hokejistky po triumfe Zdroj: IIHF

VAUJANY - Slovenská ženská hokejová reprezentácia vstúpila do Turnaja štyroch krajín výhrou 5:2 nad Nórskom. Družstvo absolvovalo vo štvrtok premiérový zápas pod vedením nového trénera Arta Sieppiho.

Slovenky sa dostali prvýkrát do vedenia zásluhou Emílie Leskovjanskej, ktorá za stavu 1:1 strelila Nórkam gól do šatne. Tie ešte dokázali vyrovnať, no následne inkasovali dvakrát v priebehu dvoch minút. Na konečných 5:2 upravili slovenské hokejistky gólom do prázdnej bránky.

Ďalší zápas si zahrajú vo francúzskom meste Vaujany v piatok o 16.00 proti Maďarsku.

Turnaj štyroch krajín žien – Vaujany:
Nórsko – SLOVENSKO 2:5 (1:0, 0:2, 1:3)
Góly: 3. Dalenová, 45. Kruseová (Fischerová, Tendenesová) – 26. Košecká (Leskovjanská, A. Šulíková), 40. Leskovjanská (Nemčeková), 49. Kúbeková, 51. Rumanová (Kapičáková, Halušková), 58. Rumanová (Drábeková, Ištocyová). Vylúčené: 3:7 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 43 divákov.

Zostava SR: Látková – Gáborčíková, Leskovjanská, Vysokajová, A. Šulíková, L. Šuliková, Drábeková - Ištocyová, Nemčeková, Čorňáková, Šimnová, R. Halušková, L. Halušková, Kúbeková, Rumanová, Košecká, Korenková, Plankenauerová, Kapičáková, Suráková

hlas po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/

Arto Sieppi, hlavný tréner SR ženy: "Tím odohral excelentný zápas. Dievčata vyhrávali súboje v blízkosti mantinelov, dobre pracovali s hokejkami pri súbojoch o puk a rýchlo reagovali na straty puku. Pomohli nám aj mnohé ubránené oslabenia, najmä v druhej tretine. Hráčky bojovali, blokovali strely súperiek a strelili päť krásnych gólov. V príprave pred turnajom dievčatá poctivo trénovali, čo sa prejavilo na tom, že náš tím bol lepšie kondične pripravený."

Viac o téme: Slovensko Nórsko Turnaj štyroch krajín