Slováci mali Nemcov na lopate: Za päť minút stratili zápas a prišli aj o prvenstvo!

Na snímke tréner slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov Tibor Tartaľ Na snímke tréner slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov Tibor Tartaľ Zdroj: TASR/Jakub Kotian

FÜSSEN - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prehrala v druhom vystúpení na Turnaji troch krajín v nemeckom Füssene s domácimi rovesníkmi 3:5.

Do 39. minúty stretnutia pritom vyhrávala 3:1 po dvoch góloch Adama Cedza a presnom zásahu Lukáša Klečku. V záverečnej tretine však prišla o výhru i prvenstvo na podujatí v záverečných piatich minútach. Húževnatí Nemci skórovali trikrát a stretnutie otočili.

Zverenci trénera Tibora Tartaľa obsadili na podujatí druhú priečku, ktorú im zaistil piatkový triumf 6:1 nad Dánmi. Vďaka dvom výhram ho ovládli domáci Nemci.

Turnaj troch krajín hráčov do 18 rokov vo Füssene:

Nemecko – Slovensko 5:3 (1:3, 1:0, 3:0)
Góly: 14. Schreiner (Bicker, Ruckdäschel), 39. Greil (Rieke, Kopietz), 56. Bicker (Ruckdäschel), 58. Schreiner (Fischer, Mayer), 60. Ruckdäschel (Bicker, Panocha) – 2. Klečka (Cedzo), 13. Cedzo (Klečka), 17. Cedzo. Vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 28:22. Rozhodovali: Schmid – Jung, Jonas – 75 divákov.

Zostava SR 18: Slávik – S. Barcík, Beluško, Kráľovič, Čajkovič, Ďurina, Valko, Sakmár – Kukumberg, Pobežal, Pekarčík – Klečka, Masnica, Cedzo – Jobek, Párička, Stahoň – Varga, Gron, Jedliček – A. Barcík. Tréner T. Tartaľ.

Hlas po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/

Tibor Tartaľ, tréner SR 18: „Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, nechýbali nám emócie ani odhodlanie, čo sa prejavilo na priebežnom vedení 3:1. Bohužiaľ, v ďalšom priebehu sme navyšovali viac konto zblokovaných a nepresných striel ako tých presných. Víťazstvo nám vzalo posledných päť minút tretej tretiny. Musíme si z týchto momentov vziať ponaučenie. Verím, že smerom k majstrovstvám sveta budeme silnejší a lepší tím.“

Viac o téme: Nemecko Slovensko Turnaj troch krajín