VIDEO Tatar má pre New Jersey obrovský prínos: Vie streliť gól a keď prehovorí v šatni, tak...

Slovenský útočník Tomáš Tatar sa raduje z góluSlovenský útočník Tomáš Tatar sa raduje z gólu Zdroj: SITA/AP/Noah K. Murray

NEW YORK - Tomáš Tatar zažil ďalšiu úspešnú noc v hokejovej NHL. Strelil gól, pridal asistenciu a "jeho" New Jersey ďalej valcuje súperov.

Tridsaťjedenročný Tatar sa po slabšom rozbehu dostal do parádnej formy a “diabolsky” hrajú aj Devils. Hráči New Jersey zdolali Arizonu 4:2, natiahli šnúru víťazstiev už na deväť zápasov, čo sa im naposledy podarilo pred pätnástimi rokmi na prelome novembra a decembra 2007. Klubový rekord je 13 výhier za sebou v roku 2001.

Tatar načal hostí v 7. minúte otváracím gólom, keď zblízka pohotovo prekonal Karla Vejmelku a ešte v prvej tretine asistoval pri zásahu Jacka Hughesa na 2:1. V 15 zápasoch nazbieral slovenský krídelník 11 bodov (3+8), pričom sa do štatistík zapísal v siedmich zápasoch za sebou a prekonal tak kariérne maximum.

Vie streliť gól a nie len to

Jeho prínos pre tím vyzdvihli aj spoluhráči. “Tatar je pre nás veľmi dôležitý hráč. Je to veterán, ktorý vie streliť gól a keď prehovorí v šatni, tak každý počúva, pretože odohral už veľa zápasov v tejto lige,” povedal na adresu slovenského útočníka pre nhl.com švajčiarsky obranca Jonas Siegenthaler.

Tatar odohral 16:15 min, mal dve strely na bránku a dva plusové body. Naposledy vyšiel bodovo naprázdno 28. októbra proti Coloradu. Doteraz bola jeho maximom šesťzápasová šnúra s aspoň jedným bodom, dosiahol ju v drese Montrealu v sezóne 2019-2020 i v službách Detroitu (2014-2015).

Slovenský útočník Tomáš Tatar Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Noah K. Murray

Viac o téme: Tomáš Tatar New Jersey Devils Calgary Flames Adam Ružička Jonas Siegenthaler
  • Zdroj: TASR, Športky