MS VO FUTBALE 2022 V Argentíne sú zhrození: Národný tím pod paľbou kritiky

Fanúšik ArgentínyFanúšik Argentíny Zdroj: SITA/AP/Gustavo Garello

BUENOS AIRES - Futbalisti Argentíny utrpeli na úvod majstrovstiev sveta šokujúcu prehru 1:2 so Saudskou Arábiou a podľa argentínskej tlače bol výber trénera Lionela Scaloniho na nepoznanie. Novinári označili porážku za historickú.

"Argentína uviazla v saudskoarabskej sieti a utŕžila v Katare historickú ranu," napísal na webe denník Clarín. "Národný tím na úvod svetového šampionátu v Katare sklamal," pridal denník Crónica.

Juhoamerickí šampióni vstúpili do zápasu skvele a po penalte Lionela Messiho, ktorý sa trafil ako piaty hráč v histórii na štvrtých MS, od desiatej minúty viedli. Sálih Šahrí a Sálim Davsárí ale "zlepenými" gólmi po zmene strán duel otočili.

"Saudská Arábia nastúpila do druhého polčasu vo veľkom štýle, naopak Argentínčania pôsobili ospalo. A za svoje chyby draho zaplatili," uviedla Crónica.

Futbalisti Argentíny po prehre Galéria fotiek (47) Zdroj: SITA/AP/Natacha Pisarenko

"Reprezentácia bola na nepoznanie - nepresná, nedôrazná, slabé individuálne výkony... Ofenzíva nefungovala, naši hráči boli snáď miliónkrát v ofsajde.

Scaloniho tím bol veľmi ďaleko od nejakého dominantného výkonu proti slabému súperovi," pridal denník Diario Popular.

Séria je fuč

Argentína prehrala po 36 zápasoch a prišla o šancu vyrovnať rekord Talianska. Veľký favorit skupiny C si tak skomplikoval boj o postup.

"Séria je preč, teraz bude musieť tím prvýkrát v celom cykle MS reagovať. Nestačil na najslabšieho súpera v skupine. A čo teraz?" napísal Clarín. "Situácia sa po dnešnom výsledku dramaticky zmenila. Argentína už nemá priestor na ďalšie zaváhanie," dodal Diario Popular.

Šancu na nápravu budú mať Juhoameričania v sobotu v zápase s Mexikom opäť na štadióne v Lusaile. Saudská Arábia sa v ten istý deň stretne v Rajjane s Poľskom.

Viac o téme: Argentína MS vo futbale Saudská Arábia Katar 2022