Ako tikajúca časovaná bomba: Bývalí spoluhráči komentujú Ronaldov koniec v United

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo Zdroj: TASR/AP/Jon Super

MANCHESTER - Utorkové ukončenie angažmánu Cristiana Ronalda v Manchestri United bolo podľa bývalých spoluhráčov portugalského kanoniera nevyhnutné a bolo len otázkou času, kedy k nemu dôjde.

Hviezdny futbalista predstavoval pre klub podľa niekdajšieho obrancu United a anglickej reprezentácie Ria Ferdinanda časovanú bombu.

Rozhovorom pre TalkTV pred štartom majstrovstiev sveta Ronaldo situáciu ešte vyhrotil a dostal klub do neudržateľnej pozície. Obe strany síce mohli podľa Ferdinanda zvládnuť vzájomný rozchod, o ktorý sa Ronaldo márne usiloval už v lete, lepšie, vo výsledku je ale toto rozhodnutie pre všetkých najlepšie.

"Už keď v auguste naznačil, že zverejní niektoré detaily zo zákulisia, bolo to ako tikajúca časovaná bomba. Myslím, že sa cítil zahnaný do kúta a urobil to, čo urobil, aby dosiahol presne tento výsledok," uviedol Ferdinand pre BBC.

Tridsaťsedemročný Ronaldo v interview skritizoval trénera Erika ten Haga, s ktorým mal v sezóne opakovane konflikty a uviedol, že k nemu neuchováva žiadny rešpekt. Zástupcovia United na to zareagovali vyhlásením, že podniknú zodpovedajúce kroky a v utorok oznámili, že s Portugalcom po vzájomnej dohode ukončili s okamžitou platnosťou spoluprácu.

Útočník Manchestru United Cristiano Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Jon Super

"Bolo to zvládnuté perfektne? Myslím, že nie, z oboch strán. Ale ak sa pozrieme na výsledok, dostali sa tam, on aj klub, kde z manažérskeho hľadiska chceli byť," konštatoval Ferdinand.

O budúcnosti portugalského kanoniera si Ferdinand netrúfa špekulovať. Očakáva, že všetko sa začne riešiť až po skončení šampionátu. "Ďalšia kapitola pre Cristiana? To záleží na tom, akú má motiváciu. Hrať Ligu majstrov? Peniaze? Hrať ďalej niekde, kde je dobrá klíma?" nadhodil niekoľko možných scenárov, podľa ktorých môže Ronaldo hľadať nový angažmán.

Podľa Rooneyho nebola už iná možnosť

Za nevyhnutný označil Ronaldov odchod aj jeho ďalší bývalý spoluhráč z United Wayne Rooney, ktorého Portugalec v rozhovore taktiež kritizoval.

"Akonáhle poskytol ten rozhovor a napadol v ňom klub, nebola už iná možnosť. Je to škoda, pretože pre United odviedol obrovskú prácu," povedal Rooney, ktorý s Ronaldom hral pri jeho prvom angažmáne na Old Trafford v úspešných rokoch 2004 až 2009.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Manchester United Wayne Rooney Rio Ferdinand Erik Ten Hag
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy