VIDEO Dychberúci zápas a vyrovnaný rekord NHL: Diváci nestíhali počítať góly!

Hokejisti LA Kings oslavujú gólHokejisti LA Kings oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Mark J. Terrill

LOS ANGELES - Mimoriadnu gólovú naháňačku priniesol duel zámorskej NHL medzi Los Angeles Kings a Seattle Kraken. Hostia zvíťazili 9:8 po predĺžení, keď víťazný gól strelil Andre Burakovsky.

V zápase padlo až šesť vyrovnávajúcich gólov, čo je vyrovnaný rekord NHL. K podobnej situácii došlo aj vo februári 2021, keď St. Louis zdolalo San Jose 7:6.

Už do polovice zápasu videli diváci 12 gólov (5:7). V histórii NHL boli iba tri zápasy, v ktorých by ich do 30. minúty padlo viac. Pre Seattle to bolo šieste víťazstvo po sebe, ktorým vyrovnal najúspešnejšiu sériu vo svojej dvojročnej histórii. Kraken je priebežne na druhom mieste Západnej konferencie za Vegas.

Najproduktívnejšími hráčmi zápasu boli Jordan Eberle (Seattle) a Kevin Fiala (Los Angeles), ktorí zaznamenali po štyri asistencie.

"Na konci dňa je to len jeden z tých zápasov, o ktorých rozhoduje posledná strela. To sa aj stalo," povedal tréner Seattlu Dave Hakstol.

Rybníkový hokej

Jeho náprotivok Todd McLellan z Los Angeles bol sklamaný z deviatich inkasovaných gólov. "Je to pre nás všetkých veľmi mätúci zápas. Z toľkých gólov v našej bránke som sklamaný, ale na druhej strane som rád, že sme stále bojovali a osemkrát skórovali."

Útočník Seattlu Jared McCann, ktorý strelil dva góly, prirovnal tento zápas k rybníkovému hokeju, na ktorom vyrastal. "Bol to bláznivý zápas a pre nás je dobre, že sme si z neho odniesli ďalšie víťazstvo," uviedol podľa nhl.com.

Viac o téme: NHL Los Angeles Kings Jordan Eberle Kevin Fiala Andre Burakovsky Todd McLellan Dave Hakstol Seattle Kraken