MS VO FUTBALE 2022 Chorváti sa radujú z postupu: Nebol to optimálny výkon, ale...

Radosť chorvátskych futbalistov po výhre nad JaponskomRadosť chorvátskych futbalistov po výhre nad Japonskom Zdroj: TASR/AP/Francisco Seco

DAUHA - Chorvátski futbaloví reprezentanti zvládli na MS aj tretí rozstrel zo značky 11 m a v piatkovom štvrťfinále šampionátu v Katare nastúpia proti Brazílii. Hrdinom osemfinálového duelu s Japonskom bol brankár Dominik Livakovič, ktorý zneškodnil tri pokusy Japoncov.

Chorváti hrali v prvom polčase príliš pasívne, chýbal im lepší pohyb a do šatne išli s jednogólovým mankom. V 56. minúte však Ivan Perišič v jubilejnom 100. zápase za národný tím vyrovnal na 1:1 a poslal duel do predĺženia.

V ňom gól nepadol a tak prišiel na rad jedenástkový rozstrel, ktorý vyhrali vicemajstri sveta 3:1. Pred štyrmi rokmi Chorváti rovnakým spôsobom uspeli v osemfinále s Dánskom i vo štvrťfinále s domácim Ruskom.

Z našej strany to nebol optimálny výkon

"Sme veľmi šťastní, že sa nám podarilo postúpiť medzi elitnú osmičku. Vždy, keď na veľkom turnaji nastúpime na zápas vyraďovacej fázy, je z toho dráma. Bol to veľmi náročný, vyčerpávajúci zápas, Japonci kládli tuhý odpor.

Z našej strany to nebol optimálny výkon, našli sme však cestu k víťazstvu. Mužstvo za nepriaznivého stavu 0:1 ukázalo charakter a Livi predviedol v rozstrele zázračné zákroky," uviedol pre akreditované médiá chorvátsky kapitán Luka Modrič.

Luka Modrič ďakuje Dominikovi Galéria fotiek (24) Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

Nikdy sa nevzdávame

Tréner Zlatko Dalič zdôraznil, že pre chorvátsky tím je príznačné, že sa dokáže vyhrabať z ťažkých situácií. "Nikdy sa nevzdávame. V prvom polčase duelu s Japonskom sme sa trápili, prežívali sme muky, no dokázali sme sa zmobilizovať.

Hráči ukázali, že majú v sebe veľkú hrdosť. Celé Chorvátsko nás podporuje a som rád, že sme sa našim skvelým fanúšikom odvďačili postupom."

Chorvátska radosť Galéria fotiek (24) Zdroj: SITA/AP/Hassan Ammar

Viac o téme: Luka Modric Japonsko Chorvátsko MS 2022 Zlatko Dalič MS Katar