VIDEO Konecny s gólovým návratom, Kreider a Fox ťahajú bodové série

Travis Konecny v zápase proti Coloradu Travis Konecny v zápase proti Coloradu Zdroj: SITA/AP/Derik Hamilton

PHILADELPHIA - Úspešný návrat do zostavy Philadelphie v hokejovej NHL zažil Travis Konecny. Dvadsaťpäťročný útočník chýbal "letcom" šesť zápasov, napriek tomu je stále najlepší strelec tímu a formu potvrdil aj v noci na utorok. Desiatym gólom v sezóne sa podieľal na výhre Flyers nad Coloradom 5:3.

Duel proti obhajcovi Stanleyho pohára spečatil v 59. minúte strelou do prázdnej bránky. "Tím pracoval veľmi tvrdo. Po návrate som sa necítil príliš dobre. Viem, že môžem prispieť oveľa viac, hlavne v korčuľovaní," uviedol útočník, ktorý pôsobí vo Philadelphii už siedmu sezónu od draftu v roku 2015.

V prebiehajúcom ročníku odohral 20 zápasov a pripísal si v nich 22 bodov (10+12), z hráčov Flyers má viac len Kevin Hayes (8+19).

Bodové série hráčov Rangers

Druhú najdlhšiu bodovú sériu v domácich zápasoch ťahá Chris Kreider z New Yorku Rangers. Tridsaťjedenročný útočník zaznamenal v noci na utorok gól pri výhre nad St. Louis 6:4. V 55. minúte využil v oslabení zaváhanie Ivana Barbaševa a v úniku bekhendovým blafákom nedal šancu Jordanovi Binningtonovi.

"Dôležitý je zisk dvoch bodov. Musíme si vziať do ďalšieho zápasu veci, ktoré sme robili dobre, veci, ktoré sa nám darili. Teraz je to o tom, aby sme dokázali na tento zápas nadviazať," povedal Kreider, od ktorého ťahá o dva zápasy dlhšiu bodovú sériu na domácich klziskách iba útočník Dallasu Jason Robertson.

V drese Rangers drží zaujímavú sériu aj bek Adam Fox. Ten bodoval v deviatom stretnutí po sebe, čo je štvrtá najdlhšia séria obrancu v histórii klubu. Všetky tri predošlé zaznamenal legendárny Brian Leetch, ktorý bodoval v dvanástich, pätnástich aj osemnástich stretnutiach po sebe.

Viac o téme: Philadelphia Flyers Travis Konecny