Konkurencii nedal šancu: Šprint v Hochfilzene ovládol Bö, Slováci neprekvapili

Nórsky biatlonista Johannes Thingnes BöNórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö Zdroj: TASR/AP/Andreas Schaad

HOCHFILZEN - Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö zaznamenal tretie víťazstvo za sebou na podujatiach Svetového pohára.

Po triumfoch v šprinte a stíhačke na úvodnom podujatí v Kontiolahti nenašiel premožiteľa ani v najkratšej disciplíne v rakúskom Hochfilzene. V piatkovom šprinte na 7,5 km predviedol čistú streľbu a v cieli mal čas 23:04,0 minúty.

Na druhom mieste skončil francúzsky reprezentant Emilien Jacquelin s mankom 43 sekúnd a tretiu priečku obsadil ďalší Nór Sturla Holm Lägreid, ktorý stratil 46,9 sekundy. Obaja minuli jeden terč v stojke.

Sklopiť všetky terče je veľmi dobrý pocit

Johannes Thingnes Bö zaznamenal už 55. individuálne víťazstvo na podujatiach Svetového pohára. Dvadsaťdeväťročný pretekár si upevnil miesto na čele celkového poradia SP i v hodnotení šprintu.

"Od začiatku som sa sústredil na to, aby som chytil správnu rýchlosť. Na rozcvičke bol sneh dosť suchý a nemyslel som si, že to bude také rýchle, ako boli ženské preteky. Takže som išiel na trať s rešpektom, ale nakoniec som mal dobrú rýchlosť.

Na strelnici to nebolo ľahké, ale dobre som pracoval a sklopiť všetky terče je veľmi dobrý pocit," povedal víťaz pre oficiálny kanál IBU.

Slovákom sa nedarilo

Dvojici slovenských reprezentantov sa nedarilo. Michal Šima netrafil na ležke tri terče a prepadol sa dozadu. Streľbu v stoji zvládol bez chyby a nakoniec obsadil 71. miesto s mankom 3:29,4 minúty. Tomáš Sklenárik mal dve chyby na ležke a v druhom kole z pretekov odstúpil.

2. kolo SP

šprint mužov na 10 km: 1. Johannes Thingnes Bö (Nór.) 23:04,0 min (0), 2. Emilien Jacquelin (Fr.) +43,0 s (1), 3. Sturla Holm Laegreid (Nór.) +46,9 (1), 4. Filip Fjeld Andersen (Nór.) +54,5 (0), 5. Andrejs Rastorgujevs (Lot.) +1:00,4 (0), 6. Martin Ponsiluoma (Švéd.) +1:03,7, 7. Quentin Fillon Maillet (Fr.) +1:09,1 (1), 8. Jakub Štvrtecký (ČR) +1:10,5 (0), 9. Justus Strelow (Nem.) +1:14,5 (0), 10. Johannes Dale (Nór.) +1:20,1 (2), ... 71. Michal ŠIMA +3:29,4 (3), nedokončil Tomáš SKLENÁRIK (obaja SR)

celkové poradie SP (4 z 21): 1. J. T. Bö 299 b, 2. Laegreid 250, 3. Jacquelin 193, 4. Sebastian Samuelsson (Švéd.) 167, 5. Roman Rees (Nem.) 166, 6. Ponsiluoma 163, ... 49. ŠIMA 13

poradie šprintu (2 zo 7): 1. J. T. Bö 180 b, 2. Laegreid 135, 3. Jacquelin 120, 4. F. F. Andersen 90, 5. Samuelsson 72, 6. Rees 71, ... 38. ŠIMA 13

Viac o téme: Hochfilzen Johannes Thingnes Bö Emilien Jacquelin Sturla Holm Laegreid