VIDEO Banská Bystrica si doma poradila s Michalovcami, Nitra bez Molnára nestačila na Poprad

Na snímke zľava Jakub Suja (Michalovce) a Kristoff Kontos (Banská Bystrica)Na snímke zľava Jakub Suja (Michalovce) a Kristoff Kontos (Banská Bystrica) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

BANSKÁ BYSTRICA - V 24. kole Tipos extraligy hokejisti Banskej Bystrice zdolali Michalovce 3:2 a súperovi tak pretrhli päťzápasovú víťaznú šnúru.

Hráči spod Urpína zaknihovali tretiu výhru za sebou a na svojom štadióne vyhrali za tri body iba tretíkrát v aktuálnej sezóne.

HC ´05 Banská Bystrica – HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Góly: 23. Tamáši (Kontos, Björkung), 33. Kojo (R. Gašpar, J. Sukeľ), 49. J. Sukeľ (R. Gašpar, Bíreš) – 1. Pavlovs (Michalčin, Glazkov), 10. Vašaš (Galamboš). Rozhodovali: Výleta, Snášel ml. – Haringa, Janek, vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1633 divákov.

Zvolen rozhodol v Liptovskom Mikuláši gólom Jedličku

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili na ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:0. Jediný gól strelil v 31. minúte Maroš Jedlička. Brankár Adam Trenčan dosiahol druhé čisté konto v sezóne. Zvolen zdolal Liptákov v ôsmom stretnutí po sebe.

Pre Zvolen to bolo piate víťazstvo po sebe, po ktorom sa bodovo dotiahol na vedúci Slovan Bratislava (obaja po 49), no "belasí" majú zápas k dobru. Liptáci sú priebežne na predposlednom 11. mieste.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HKM Zvolen 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 31. Jedlička (Langkow, Csányi). Rozhodovali: Goga, Štefik - Hajnik, Kacej, vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 550 divákov

Poprad zdolal Nitru po nájazdoch

Hokejisti HK Poprad zvíťazili po predĺžení a samostatných nájazdoch. Rozhodujúci gól strelil v tretej sérii útočník Dávid Skokan.

"Kamzíci" triumfovali v druhom stretnutí za sebou a zostali na 7. mieste. Nitrania prehrali deviaty duel v sérii a patrí im naďalej posledná 12. priečka v tabuľke.

V tíme hostí chýbal pre udalosti z predchádzajúcich dní útočník Ondrej Molnár, ktorý dostal osobné voľno. Naopak, Adam Sýkora nastúpil v druhom útoku Nitry.

HK Poprad - HK Nitra 4:3 pp a sn (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 32. Bubela (Kotvan), 44. Vainio (Záborský, Svitana), 55. Razgals (Drgoň, Betker), rozh. nájazd: Skokan – 29. Krivošík (Guman, Baláž), 43. Elmer (Gajdoš), 58. Donaghey (Sýkora, Duke). Rozhodovali: Baluška, Rojík - Jurčiak, Orolin, vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1074 divákov.

Nové Zámky s tesným víťazstvom proti Prešovu

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili v piatkovom zápase 24. kola Tipos extraligy nad HC MV Transport Prešov 2:1. Víťazný gól strelil v 42. minúte útočník Patrik Števuliak.

Novozámčania naplno bodovali druhýkrát po sebe a so 47 bodmi sú priebežne na 3. mieste s dvojbodovou stratou na Slovan Bratislava a Zvolen. Prešovčania nenadviazali na dve víťazstvá z uplynulých kôl a s 25 bodmi im patrí priebežná 10. priečka o bod pred Liptovským Mikulášom.

TEL - 24. kolo:
HC MIKRON Nové Zámky - HC MV Transport Prešov 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 14. T. Mikúš (J. Mikúš), 42. Števuliak (T. Mikúš) - 40. Girduckis (Nauš). Rozhodovali: Žák, Novák - Synek, Valo, vylúčení: 2:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 1712 divákov.

Viac o téme: HK Poprad HKM Zvolen HK Nitra HC ´05 Banská Bystrica MHk 32 Liptovský Mikuláš HK Dukla Ingema Michalovce