Topfavorit Kläbo neštartoval: Golberg si upevnil vedenie, životný výkon Musgravea

Nórsky bežec na lyžiach Paal Golberg zvíťazil v sobotných pretekoch na 10 km klasicky na domácej pôde v Beitostölene.Nórsky bežec na lyžiach Paal Golberg zvíťazil v sobotných pretekoch na 10 km klasicky na domácej pôde v Beitostölene. Zdroj: Profimedia

BEITOSTOLEN - Nórsky bežec na lyžiach Paal Golberg zvíťazil v sobotných pretekoch na 10 km klasicky na domácej pôde v Beitostölene.

Pred krajanom Didrikom Tönsethom mal náskok 7,6 sekundy a pódium skompletizoval Andrew Musgrave z Veľkej Británie s mankom 10,3 s. V pretekoch neštartoval domáci topfavorit Johannes Hösflot Kläbo.

Golberg si pripísal deviate víťazstvo v kariére a prvé v tejto disciplíne. Nadviazal tak na svoj triumf z pretekov v Lillehammeri, kde uspel na 20 km klasicky s hromadným štartom.

V Beitostölene sa dostal do vedenia po druhom kilometri a prvú priečku už nepustil. Životný výkon dosiahol Musgrave – na pódiu bol len tretíkrát v kariére a prvýkrát po piatich rokoch.

SP v behu na lyžiach - Beitostölen:

muži: 1. Paal Golberg 23:55,6 m, 2. Didrik Tönseth (obaja Nór.) +7,6 s., 3. Andrew Musgrave (V. Brit.) +10,3, 4. Emil Iversen +13,0, 5. Martin Löwström Nyenget (obaja Nór.) +20,3, 6. Francesco De Fabiani (Tal.) +21,0, 7. Janosch Brugger (Nem.) +23,2, 8. Mikael Gunnulfsen +25,2, 9. Hans Christer Holund (obaja Nór.) +25,8, 10. Calle Halfvarsson (Švéd.) +26,8

Celkové poradie SP (po 8 z 35 pretekov): 1. Golberg 756 b, 2. Johannes Hösflot Kläbo (Nór.) 430, 3. Nyenget 426, 4. Federico Pellegrino (Tal.) 398, 5. Richard Jouve (Fr.) 370, 6. Musgrave 365

Celkové poradie - vytrvalostné (po 5 z 19): 1. Golberg 481, 2. Nyenget 426, 3. William Poromaa (Švéd.) 362, 4. Holund 360, 5. Musgrave 352, 6. Iversen 294

Viac o téme: Beh na lyžiach Didrik Tönseth Johannes Hösflot Kläbo Paal Golberg Andrew Musgrave