Podmaníkovú delili od semifinále tri stotiny, Duša na stovke vylepšil slovenský rekord

Andrea PodmaníkováAndrea Podmaníková Zdroj: SOŠV/JÁN SÚKUP

MELBOURNE - Slovenská plavkyňa Andrea Podmaníková skončila na MS v krátkom bazéne v disciplíne 100 m prsia v rozplavbách na 18. mieste časom 1:05,31 min. Od postupu do semifinále ju delili iba tri stotiny sekundy a stala sa druhou náhradníčkou.

V rovnakej disciplíne mužov obsadil Adam Halas 32. miesto výkonom 59,12 s. Matej Duša sa predstavil na trati 100 v.sp. a patrilo mu konečné 35. miesto za 47,75 s. Na rovnakej trati žien dohmatla Teresa Ivanová na 27. mieste výkonom 54,42 s.

Slovenská ženská štafeta na 4x200 m v.sp. v zložení Zora Ripková, Tamara Potocká, Ivanová a Martina Cibulková doplávala na 9. mieste v čase 8:01,71 min. Od postupu do finále ju delilo iba jedno miesto, no zároveň výrazný odstup 10,98 s.

Miešaná štafeta na 4x50 m polohové preteky v zostave Potocká, Podmaníková, Halas a Duša skončila na 15. mieste v čase 1:42,23 min.    

Slovenské rekordy

Obe štafety a aj Duša vylepšili slovenský rekord. "Napriek tomu, že to bol najlepší čas, tak to bolo stále také ranné plávanie. Určite tam bola rezerva a napriek tomu, že umiestnenie bolo také, aké bolo, veľmi málo chýbalo k semifinále.

Prípravu sme mali dobre zvládnutú a zatiaľ sa mi pláve dobre. Mám pred sebou ešte moju hlavnú disciplínu na 50 metrov voľný spôsob o dva dni a na to sa veľmi teším," povedal podľa oficiálnej stránky Slovenskej plaveckej federácie (SPF) Duša.

Viac o téme: Andrea Podmaníková Adam Halas Tamara Potocká Matej Duša Teresa Ivanová Zora Ripková Martina Cibulková MS vo krátkom bazéne
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy