Ernest Bokroš má novú prácu: Povedie ďalší tím z Tipos extraligy!

Ernest BokrošErnest Bokroš Zdroj: TASR/Veronika Mihaliková

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Novým trénerom hokejistov MHk 32 Liptovský Mikuláš sa stal Ernest Bokroš. Mužstvo povedie spoločne s asistentom Martinom Hrnčárom.

Vo funkciách nahradili Jána Šimka s Marekom Kolbom, s ktorými vedenie klubu nedávno ukončilo spoluprácu.

Klub informoval o trénerskej zmene na sociálnych sieťach. Bokroš viedol v úvode sezóny 2022/2023 hráčov Prešova a ako hlavný tréner pôsobil aj Hrnčár, ktorý predčasne skončil v Poprade.

Šesťdesiattriročný Bokroš už v najvyššej slovenskej súťaži viedol aj tímy Zvolena, Slovana, Detvy a aj slovenskej "dvadsiatky." Premiéru v novom pôsobisku bude mať po reprezentačnej prestávke, keď v utorok 20. decembra Liptáci nastúpia na ľade HKM Zvolen.

Hokejisti Liptovského Mikuláša sú v úvode druhej reprezentačnej prestávky na predposlednom 11. mieste Tipos extraligy. V doterajšom priebehu ročníka odohrali 25 zápasov, v ktorých nazbierali 24 bodov za 8 víťazstiev a 3 prehry po predĺžení. Z uplynulých troch zápasov nezískali ani bod.

Vedenie klubu sa k trénerskej zmene odhodlalo po nedeľňajšej prehre v Dubnici s domácou Duklou Trenčín 2:5.

Šimko sa stal hlavným trénerom hráčov Liptovského Mikuláša pred sezónou 2022/2023. V ročníku 2021/2022 pôsobil pri tíme ako asistent Petra Mikulu.

Liptovský Mikuláš je šiesty klub, ktorý sa počas ročníka 2022/2023 odhodlal k trénerskej zmene. Kormidelníka už zmenili aj kluby v Michalovciach, Poprade, Banskej Bystrici (dvakrát), Prešove a Nitre.

Viac o téme: Ernest Bokroš Martin Hrnčár MHk 32 Liptovský Mikuláš