Pokrikovanie a vulgárny prejav voči rozhodcovi: Tréner Kings zaplatí mastnú pokutu

Mike Brown, tréner tímu Sacramento KingsMike Brown, tréner tímu Sacramento Kings Zdroj: SITA/AP/Nick Cammett

NEW YORK - Basketbalový tréner Mike Brown, ktorý pôsobí na striedačke tímu zámorskej NBA Sacramento Kings, dostal pokutu 25.000 dolárov. V stredajšom víťaznom zápase v Toronte (124:123) nadával rozhodcovi.

Browna potrestali za vulgárne výrazy na adresu rozhodcu. Päťdesiatdvaročnému koučovi dali arbitri dva technické fauly a deväť minút pred koncom tretej štvrtiny ho vylúčili.

Po odpískaní prvého technického faulu sa Brown vydal smerom k rozhodcovi a pokračoval vo vulgárnom prejave, až kým dostal druhý, po ktorom ho upokojili asistenti a hráči Kings.