VIDEO Volka potešilo premiérové pódium v ankete Športovec roka: Pre mňa osobne to bol skvelý rok

Šprintér Ján Volko získal 3. miesto počas odovzdávania cien ankety Športovec roka 2022Šprintér Ján Volko získal 3. miesto počas odovzdávania cien ankety Športovec roka 2022 Zdroj: TASR/Jakub Kotian

BRATISLAVA - Ján Volko sa prvýkrát v kariére dostal na stupne víťazov tradičnej koncoročnej ankety Športovec roka. Tretie miesto si vyslúžil najmä skvelým výkonom na majstrovstvách Európy, kde obsadil štvrtú priečku v behu na 100 metrov.

Dvadsaťšesťročný šprintér bol v Mníchove veľmi blízko k medaile. Za tretím Jeremiahom Azuom z Veľkej Británie zaostal len o tri stotiny sekundy (10,16 s). Pár hodín predtým v semifinále pritom dosiahol práve čas 10,13 s a vyrovnal tak vlastný slovenský rekord.

"V prvom rade by som sa chcel poďakovať všetkým, ktorí mi dali svoj hlas a ocenili výkony môjho tímu. Toto krásne tretie miesto si veľmi vážim, som za to naozaj vďačný a teším sa z toho," povedal na slávnostnom galavečere v Bratislave.

Volko skončil tretí za víťazkou, olympijskou šampiónkou Petrou Vlhovou a hokejistom Jurajom Slafkovským, ktorý získal bronz na ZOH v Pekingu a bol draftovou jednotkou NHL.

"Keď sa pozrieme na to, v akej konkurencii som sa umiestnil, kto skončil za mnou a predo mnou, tak je to skvelý pocit a naozaj sa z toho tretieho miesta teším. Určite je to za štvrtú priečku na ME.

Pre mňa osobne to bol skvelý rok i výsledok, keďže sa nerodil ľahko. Nebol vôbec očakávaný, takže o to viac je krajší. Vždy to však môže byť lepšie a možno sa mi v ďalších rokoch podarí dostať sa vyššie aj v ankete," uviedol.

Petre to naozaj prajem

Volko ocenil aj výkon Vlhovej, ktorá obhájila vlaňajšie prvenstvo a zároveň v ankete triumfovala po štvrtý raz za sebou. "Myslím si, že keď získate olympijské víťazstvo a nikto zo Slovenska vás neprekoná, tak logicky musíte skončiť najvyššie. Petre to naozaj prajem, darilo sa jej a výsledok sa dostavil.

Priznám sa, že v posledných rokoch už tak veľmi nesledujem lyžovanie, ale keď som bol menší, tak sme s otcom pravidelne pozerali. Keď bol napríklad Hermann Maier. Oni stále sledujú, ale ja už mám času menej. No vždy si rád pozriem výsledky a úspechy Petry Vlhovej," dodal.

Viac o téme: Športovec roka Ján Volko