Od víťazstva ich delili sekundy: Leviciam chýbal proti Haife šťastný koniec

Zľava Miha Lapornik (Levice) a Kadeem Allen (Haifa)Zľava Miha Lapornik (Levice) a Kadeem Allen (Haifa) Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

LEVICE - Basketbalisti Patriotov Levice delili sekundy od prvého víťazstva v J-skupine Európskeho pohára FIBA. Izraelská Hapoel B-Cure Laser Haifa si napokon udržala po výsledku 93:91 stopercentnú bilanciu v druhej fáze súťaže.

"Kľúčové bolo, s akým nasadením a chcením sme vstúpili do toho zápasu. Nechcem hovoriť, že to bolo len o začiatku, ale počas celého priebehu bola každá situácia urobená s maximálnym nasadením. O to ide. Počas 40 minút sa udeje veľmi veľa situácií.

Keď si ich spätne pozrieme alebo vyhodnotíme, čo by sme mohli urobiť lepšie, ale na druhej strane, bolo mnoho vecí, ktoré sme za hranicou našich možností pokryli, vybojovali, hodili sa za loptou a to nám dalo nádej bojovať do poslednej sekundy o víťazstvo," vravel bezprostredne po zápase tréner Levíc Michal Madzin.

Zľava Spencer Weisz (Haifa) Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Na strane hostí boli osobnosti, ktorí ešte nedávno hrali v NBA alebo patrili k top hráčom vo svojich súťažiach. Domáci však opäť raz ukázali, prečo sa dokázali prebojovať do druhej fázy súťaže po sérii 3 výhier v rade.

"Veľmi dôležité, že sme zvládli úvod. Jediná časť, ktorú sme v podstate nejako nezvládli, bol začiatok tretej štvrtiny. Tam nám Haifa trochu odskočila, ale som rád, že sme zabojovali a dostali sa naspäť do zápasu.

Tým, že sme sa dokázali vrátiť do stretnutia, tak nám to dalo šancu vyhrať. Mohlo to ísť oboma stranami, mohlo to ísť za stavu 51:60 na mínus 20 a bol by z toho výprask. Stiahli sme to a dali sme si šancu uspieť v tomto zápase," uviedol pivot Boris Bojanovský.

Taktika sa musela upraviť

V zostave Levíc chýbal Deshawn Freeman, taktika sa proti jednému z najlepšie doskakujúcich tímov súťaže musela upraviť, ale napokon nebol badateľný nejaký rozdiel.

"Hrali sme aj s nízkou zostavou, plus sa k tomu pridali nejaké fauly. Nebolo to určite ideálne, ale myslím si, že sme sa s tým popasovali celkom dobre," dodal Bojanovský.

Viac o téme: Európsky pohár FIBA Michal Madzin Patrioti Levice Hapoel B-Cure Laser Haifa
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy