Odišiel jeden z najväčších hráčov aj džentlmenov: Zomrel majster sveta vo futbale

Zdroj: Getty Images

LONDÝN - Vo veku 83 rokov zomrel futbalový majster sveta z roku 1966 George Cohen. Bývalý anglický obranca strávil celú kariéru v drese Fulhamu. Londýnsky celok informoval o úmrtí klubovej legendy na webe.

Cohen odohral za Fulham medzi rokmi 1956 až 1969 celkom 459 stretnutí. Kariéru musel ukončiť kvôli vážnemu zraneniu kolena už v 29 rokoch, napriek tomu má štvrtý najvyšší počet štartov v histórii klubu a pred štadiónom Craven Cottage stojí jeho socha. "Odišiel jeden z našich najväčších hráčov aj džentlmenov," uviedol Fulham.

Na klubovej úrovni sa niekdajší pravý bek výrazného úspechu nedočkal, všetko si ale vynahradil v národnom tíme. V roku 1966 bol pri jedinom anglickom triumfe na majstrovstvách sveta, navyše odohral všetkých šesť stretnutí Albionu na turnaji. V reprezentácii absolvoval celkom 37 zápasov.

Z anglických svetových šampiónov už žijú iba Bobby Charlton a Geoff Hurst. "Dozvedel som sa veľmi smutnú správu, že zomrel môj spoluhráč a kamarát George Cohen. Všetci bez výnimky potvrdia, že George bol úžasný človek. Myšlienkami som s jeho ženou Daphne aj celou rodinou," uviedol Hurst na twitteri.

Viac o téme: Fulham Bobby Charlton Geoff Hurst George Cohen MS vo futbale 1966
  • Autor: © Zoznam/
  • Twitter/Fulham Football Club, Sir Geoff Hurst
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy