VIDEO Slovan nedokázal s Trenčanmi naplno zabodovať, krajské derby ovládli Bryndziari

Na snímke zľava Carl Ackered (HC Slovan Bratislava) oslavuje prvý gól so spoluhráčmiNa snímke zľava Carl Ackered (HC Slovan Bratislava) oslavuje prvý gól so spoluhráčmi Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

DUBNICA NAD VÁHOM - Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v zápase regionálneho 47. kola Tipos extraligy na ľade HK Dukla Trenčín 2:1 po predĺžení.

V Dubnici nad Váhom otvoril skóre bývalý obranca Trenčína Carl Ackered. V druhej tretine vyrovnal Joakim Thelin a o víťazovi napokon druhýkrát za sebou rozhodlo predĺženie.

V ňom slovanisti vrátili "vojakom" prehru 1:2 z domáceho ľadu, keď o ich triumfe rozhodol Milan Kytnár.  Slovan zvíťazil tretíkrát za sebou a naďalej má na 2. mieste manko jeden bod na vedúci Zvolen. Trenčania sa na 9. mieste bodovo vyrovnali ôsmemu Popradu.

TEL - 47. kolo:

HK Dukla Trenčín - HC Slovan Bratislava 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Góly: 26. Thelin (Flick, Krajčovič) - 15. Ackered (Kytnár, Fominych), 64. Kytnár (T. Matoušek, MacKenzie). Rozhodovali: Kalina, D. Konc st. - Knižka, Valo, vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3500 divákov.

Trenčín: LaCouvee - Starosta, Tourigny, Pietroniro, Nemčík, Ulrych, Ozols, Hlaváč - Petráš, Čacho, Valach - Thelin, Flick, Krajčovič - Šťastný, Sojčík, Hudec - Stahoň, Jurík, Sloboda - Obdržálek

Slovan Bratislava: Coreau - MacKenzie, Golian, Fereta, Ackered, Gachulinec, Sersen, Březák - Pecararo, Harris, Takáč - Fominych, Zigo, Haščák - Lukošík, Kytnár, T. Matoušek - Petriska, Minárik, M. Matoušek

Róbert Döme, tréner Trenčína

Zvolen zvládol krajské derby

Hokejisti Zvolena zvíťazili v 47. kole Tipos extraligy v derby na svojom ľade nad Banskou Bystricou 6:3. Súperovi tak ukončili šesťzápasovú víťaznú šnúru. Hráči spod Pustého hradu vyhrali štrnásty duel doma z pätnástich odohraných v tejto sezóne.

Zvolen netradične v bránke s Petríkom mal od úvodu prevahu, ktorú zúročil štvrtý útok v podaní Csányiho. A hoci Bystričania ťažili z chyby a vyrovnali Šoltésom, rýchlo odpovedal z prečíslenia Bondra a po prestávke pridal dva góly Jedlička, prvý z medzikružia bez prípravy a druhý z pozície pred odkrytou bránkou.

V tretej tretine znížil po dravom prieniku bystrický kapitán Ďatelinka a na rozdiel gólu privodil drámu zblízka bekhendom Troock. Domáci však rýchlo našli odpoveď Stupkom a do prázdnej bránky stanovil konečný stav 6:3 Bondra. Záver derby okorenila kvalitná bitka medzi Sládkom a Bačom.

HKM Zvolen – HC ´05 Banská Bystrica 6:3 (2:1, 2:0, 2:2)
Góly: 5. Csányi (Kolenič, V. Fekiač), 12. R. Bondra (Langkow, Jedlička), 28. Jedlička (Langkow), 36. Jedlička (Langkow, R. Bondra), 56. Stupka (Huntebrinker), 58. R. Bondra – 10. Šoltés, 42. Ďatelinka (Gašpar, Bíreš), 54. Troock (J. Sukeľ). Rozhodovali: Výleta, J. Konc ml. – Gegáň, M. Orolin, vylúčení na 2 min: 2:3, vyššie tresty: Sládok – Matej Bača, obaja 5 + DKZ za hrubosť, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, diváci: 5023.

Zostavy:

Zvolen: Petrík – Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Hraško, Sládok, Hraško, S. Bacík - Jedlička, Langkow, R. Bondra - Sideroff, Huntebrinker, Stupka - Marcinek, Viedenský, Zuzin - Kolenič, V. Fekiač, Csányi

Banská Bystrica: Sedláček – Björkung, Bačik, Pavlin, Kojo, Holenda, Ďatelinka, Luža, Matej Bača – Urbánek, Tamáši, Šoltés – Gašpar, Bíreš, J. Sukeľ – Troock, Kontos, D. Jendek – Výhonský, G. Gabor, Jamrich

Nitrania pokračujú v hrozivej sérii

Hokejisti Nitry podľahli v krajskom derby regionálneho 47. kola Tipos extraligy na domácom ľade Novým Zámkom 2:5. "Corgoni" natiahli nelichotivú sériu prehier už na trinásť stretnutí. "Býci" zdolali Nitru v treťom vzájomnom stretnutí v ročníku a ako štvrtý tím sa prehupli cez 50 bodovú hranicu.

Po vyrovnanom prvom dejstve, v ktorom padli až štyri góly, rozhodla prostredná časť. V nej mali Nitrania viacero dobrých príležitostí, avšak hostia rozhodli o svojom víťazstve zásluhou dvoch takmer identických tečov Tomáša Mikuša. Dve minúty pred koncom zápasu spečatil na konečných 5:2 gólom do prázdnej bránky Robby Jackson.

Tipos extraliga - 47. kolo:
HK Nitra - HC Mikron Nové Zámky 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)
Góly: 3. Buncis (Green), 13. Krivošík (Baláž, Tvrdoň) - 7. Barto (Ondrušek), 18. Farley (Jackson, Johnson), 22. T. Mikúš (Ligas, J. Mikúš), 28. T. Mikúš (Roman, J. Mikúš), 58. Jackson (Farley). Rozhodovali: Baluška, Fridrich - Tvrdoň, Junek, vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše: Bodák (Nitra) 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 2716 divákov.

Nitra: O´Connor – Bodák, Švarný, Green, Gajdoš, Vitaloš, Pupák, Fatul – Krivošík, Baláž, Tvrdoň – Elmer, Gill, Duke – Guman, Buncis, Hrnka – Lacka, Čederle, Knies - Drábek

Nové Zámky: Kantor – Chovan, Lee, Ligas, Mamčics, Hatala, Kozák, Jobek, Roman – Jackson, Johnson, Farley – Števuliak, J. Mikúš, T. Mikúš – Faith, Gennaro, Klempa – Hajnik, Ondrušek, Barto

Košice otočili nepriaznivý vývoj

Hokejisti HC Košice zvíťazili v zápase regionálneho 47. kola Tipos extraligy na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 2:1. Domáci viedli od 16. minúty gólom Jakuba Suju, ale tesný náskok nezúročili. Košičania Jens Olsson a Michal Chovan otočili skóre gólmi v 43. a 44. minúte, ktoré delilo 35 sekúnd.

Na štvrtý pokus tak prvýkrát v sezóne zdolali Michalovce. Zverenci Romana Stantiena prehrali prvýkrát po troch víťazstvách a so 49 bodmi sú priebežne na 5. mieste extraligovej tabuľky. Košičania si víťazstvom upevnili priebežnú tretiu priečku, na ktorej majú 52 bodov.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Góly: 17. Suja - 43. Olsson (Havrila, Lamper), 44. Chovan. Rozhodovali: Smrek, Žák - Jurčiak, Hercog, vylúčení: 0:5 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 3800 divákov.

Michalovce: Škorvánek – Glazkov, Michalčin, Hammond, Osburn, Mihalik, Štajnoch, Macejko – Paločko, Suja, Zabusovs, Lapšanský, Valentini, Žitný, Bezúch, Buc, Stripai, Chalupa, Galamboš, Vašaš

HC Košice: Janus – Deyl, Olsson, Southorn, Romančík, Šedivý, Ferenc, Havrila, Bartoš – Leskinen, Pollock, Jääskeläinen, Rogoň, Chovan, Bartánus, Parshin, Slovák, Lamper, Jokeľ, Linet, Tybor

Spišiaci rozstrieľali Prešov

Hokejisti HK GROTTO Spišská Nová Ves zvíťazili v pondelňajšom zápase regionálneho 47. kola Tipos extraligy na ľade HC MV Transport Prešov 7:2. Pre Prešovčanov to bola piata prehra za sebou, po ktorej sú naďalej na predposlednom 11. mieste tabuľky. Spišiaci si víťazstvom upevnili priebežnú 6. priečku, na ktorej majú 44 bodov s vyrovnaným skóre 79:79.

Prešov išiel do vedenia v 17. minúte, keď sa 20. gólom v sezóne presadil najlepší strelec súťaže Max Gerlach. Hostia však gólom Anthonyho Nellisa sekundu pred koncom prvej časti vyrovnali a v druhej tretine rozhodli o svojom víťazstve, keď z priebežných 2:2 odskočili Preovčanom na 2:4.

V záverečnej tretine pridali ďalšie tri presné zásahy. Dva góly hostí strelil Matej Giľák, po tri kanadské body si pripísali Nellis a Juraj Majdan.

HC MV Transport Prešov - HK GROTTO Spišská Nová Ves 2:7 (1:1, 1:3, 0:3)
Góly: 17. Gerlach (Campagna, Turan), 27. Nauš (Giles) - 20. Nellis (Majdan, Rapáč), 26. Giľák (Myklucha, Verbeek), 28. Rapáč (Nellis, Beaudry), 37. Beaudry (Majdan, Kerbashian), 52. Salituro (Verbeek, Ališauskas), 54. Kerbashian (Myklucha, Salituro), 55. Giľák (Majdan), Nellis). Rozhodovali: Štefik, Rojík - Hajnik, Vyšný, vylúčení: 7:6 na 2 min., navyše Campagna (Preš.) 5 min. + DKZ za pichnutie, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 1075 divákov.

Prešov: Rabčan - Doetzel, Giles, Turan, D. Jendroľ, F. Fekiač, Lalík, Rajnoha - Gerlach, Girduckis, Nauš - Campagna, Šimun, Avcin - Džugan, Thomka, Sýkora - Žilka, Klíma, K. Jendroľ

Spišská Nová Ves: Melicherčík - Beaudry, Romaňák, Ališauskas, Malina, Ulander, Ordzovenský, Česánek - Rapáč, Nellis, Majdan - Giľák, Salituro, Verbeek - Kerbashian, Myklucha, Vandas - Novák, Vartovník, Hamráček - Šúty

Saari hetrikom zabezpečil Liptákom triumf

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v zápase regionálneho 47. kola Tipos extraligy nad HK Poprad 4:3. Čistým hetrikom v rozmedzí od 13. do 29. minúty sa na víťazstve domácich podieľal fínsky útočník Micke Saari. Liptáci viedli už 4:1, ale Poprad dvoma gólmi v tretej tretine zdramatizoval duel.

Vyrovnať sa mu však už nepodarilo a tak podľahol tomuto súperovi druhýkrát za sebou rovnakým rozdielom. Pre Liptovský Mikuláš to bolo prvé víťazstvo po piatich prehrách a zároveň premiérove pod vedením trénerskej dvojice Ernest Bokroš, Martin Hrnčár. Upevnili si ním priebežnú 10. priečku. Poprad má po 28 zápasoch na konte 38 bodov.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Poprad 4:3 (3:1, 1:0, 0:2)
Góly: 12. Walega (Kriška), 13. Saari (Kuru, Karsums), 19. Saari (Karsums, Kuru), 29. Saari (Karsums) - 10. Petráš (Meliško, Paukovček), 50. Záborský (Vainio, Kotvan) 54. Svitana (Bubela, Kotvan). Rozhodovali: Crman, Novák - Kacej, Tichý, vylúčení: 5:5 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1300 divákov.

Liptovský Mikuláš: Valent - Mezovský, Ventelä, Pavúk, Djakov, Novajovský, Hudec, Bakala - Kriška, Walega, Handlovský - Karsums, Saari, Kuru - Michalík, Vahatalo, Uhrík - Šmida, Vankúš, Štrauch - Kalousek

Poprad: Peters - Betker, Drgoň, Vainio, Kotvan, Meliško, B. Brincko, Jasečko - Razgals, Skokan, Svitana - Záborský, Livingston, Bubela - Paločko, Mlynarovič, Kundrík - Juhola, Paukovček, Petráš - Kukuča

Viac o téme: HKM Zvolen HC ´05 Banská Bystrica