Spišiaci vyhnali z brány Riečického, Slovan padol v šlágri: Nitra a Prešov sa konečne dočkali

Vľavo brankár Dominik Riečický (Košice) inkasuje tretí gólVľavo brankár Dominik Riečický (Košice) inkasuje tretí gól Zdroj: TASR/František Iván

KOŠICE - Hokejisti HK GROTTO Spišská Noví Ves zvíťazili v regionálnom 48. kole Tipos extraligy na ľade HC Košice 5:3. Bolo to ich prvé víťazstvo na košickom ľade od návratu do extraligy v roku 2021.

Štyrmi kanadskými bodmi sa na triumfe hostí podieľal útočník Oleksij Myklucha (1+3). Spišiaci viedli po 13. minútach už 3:0 a brankára domácich Dominika Riečického nahradil Jaroslav Janus.

Vpravo brankár Dominik Riečický Galéria fotiek (12) Zdroj: TASR/František Iván

Na 0:2 zvýšil obranca Spišiakov Peter Ordzovenský, pre ktorého to bol prvý gól po 100 extraligových zápasoch, resp. po 1079 dňoch. Košičania sa gólmi Jakuba Lineta a Villeho Leskinena (2:3) vrátili do zápasu, no presný zásah Mykluchu v 33. minúte znovu znamenal dvojgólový náskok Spišiakov.

Jordon Southorn síce v presilovke v 36. minúte znížil, no domáci už vyrovnať nedokázali. Giľák a Vartovník v závere zápasu spečatili víťazstvo hostí.

Gólová radosť hráčov Spišskej Galéria fotiek (12) Zdroj: TASR/František Iván

HC Košice - HK GROTTO Spišská Nová Ves 3:6 (1:3, 2:1, 0:2)
Góly: 16. Linet (Southorn, Tybor), 21. Leskinen (Slovák, Paršin), 36. Southorn (Jääskeläinen, Pollock) - 6. Salituro (Kerbashian, Myklucha), 7. Ordzovenský (Vandas, Myklucha), 13. Vandas (Myklucha, Ulander), 33. Myklucha (Vandas, Kerbashian), 55. Giľák (Verbeek, Salituro), 59. Vartovník. Rozhodovali: Kalina, Štefik - Janiga, Hercog, vylúčení: 4:7 na 2 min., navyše Havrila (Koš.) a Česánek (Spiš.) obaja 5 min. + DKZ za bitku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3780 divákov. Zmeny: 13. Janus namiesto Riečického (Koš.)

Košice: Riečický (13. Janus) - Olsson, Šedivý, Southorn, Romančík, Novota, Ferenc, Bartoš - Pollock, Chovan, Jääskeläinen - Paršin, Slovák, Leskinen - Bartánus, Linet, Tybor - Rogoň, Havrila, Lamper - Jokeľ

Spišská Nová Ves: Melicherčík - Romaňák, Beaudry, Žiak, Ališauskas, Ordzovenský, Ulander, Česánek - Majdan, Nellis, Rapáč - Verbeek, Salituro, Giľák - Vandas, Myklucha, Kerbashian - Hamráček, Vartovník, Novák

Slovan v šlágri padol v Nových Zámkoch

Hokejisti Nových Zámkov zdolali v 48. kole Tipos extraligy obhajcu titulu Slovan Bratislava 6:3. Bratislavčania prehrali po prvý raz z uplynulých štyroch duelov a nevyužili zaváhanie Zvolena, ktorý je napriek prehre v Liptovskom Mikuláši (4:5) stále na čele tabuľky o bod pred Slovanom. Zámčania sa posunuli na tretie miesto.

HC MIKRON Nové Zámky - HC Slovan Bratislava 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Góly: 6. Gennaro (Klempa, Faith), 11. Jackson (Johnson, Hatala), 22. Faith (Gennaro, Hatala), 31. Mikúš (Johnson, Chovan), 41. Jackson (Johnson), 57. Jackson (Mikúš, Johnson) – 20. Harris (Pecararo, Haščák), 22. Pecararo (Harris), 54. Haščák (Fominych, Golian). Rozhodovali: Žák, Konc st., Kacej, Frimmel, vylúčení: 4:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3826 divákov.

HC MIKRON Nové Zámky: Kantor – Kozák, Hatala, Mamčics, Ligas, Roman, Chovan – Farley, Johnson, Jackson – T. Mikúš, J. Mikúš, Števuliak – Klempa, Gennaro, Faith, Jobek, Ondrušek, Hajnik

HC Slovan Bratislava: Coreau – MacKenzie, Golian, Fereta, Ackered, Gachulinec, Sersen, Beňo – Pecararo, Harris, Takáč – Fominych, Zigo, Haščák – Lukošík, Kytnár, Matoušek – Török, Preisinger, Petriska

Nitra sa dočkala po 13 prehrách

Hokejisti Nitry si po trinástich prehrách pripísali prvé víťazstvo, keď v regionálnom zápase 48. kole Tipos extraligy zdolali na domácom ľade Trenčín 4:1. Prvú výhru v drese "corgoňov" si pripísal brankár Libor Kašík, ktorý zlikvidoval 25 pokusov súpera.

Nitrania mali už v úvodnej tretine výraznú streleckú prevahu, keď súpera prestrieľali v pomere 19:8. V prostrednej časti otvoril skóre prudkou strelou obranca Martin Bodák, na ktorého ešte dokázal reagovať vyrovnávajúcim gólom Tomáš Starosta.

"Corgoni" však zlomili streleckú nemohúcnosť a víťazný gól zaznamenal v 28. minúte Jake Elmer. Definitívu zápasu dali v tretej tretine František Gajdoš a prvým gólom v slovenskej extralige Sahir Gill.

HK Nitra - HK Dukla Trenčín 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Góly: 25. Bodák (Švarný, Tvrdoň), 28. Elmer (Baláž, Bodák), 57. Gajdoš (Gill), 58. Gill (Hrnka, Bodák) - 26. Starosta (Valach, Petráš). Rozhodovali: Fridrich, Výleta - Orolin, Valo, vylúčení: 0:3, presilovky a oslabenia: 0:0, 2116 divákov.

Nitra: Kašík – Švarný, Bodák, Gajdoš, Green, Pupák, Donaghey, Vitáloš – Tvrdoň, Baláž, Krivošík – Knies, Gill, Elmer – Hrnka, Buncis, Guman – Drábek, Čederle, Lacka

Trenčín: LaCouvee – Tourigny, Starosta, Nemčík, Pietroniro, Ozols, Ulrych, Hlaváč – M. Valach, Čacho, Š. Petráš – Krajčovič, Flick, Thelin – Hudec, Sojčík, Šťastný – M. Sloboda, Jurík, Stahoň - Obdržálek

Prešov sa dočkal triumfu

Hokejisti HC MV Transport Prešov zvíťazili v 48. kole Tipos extraligy nad HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 po predĺžení. Ruský útočník Alexander Avcin rozhodol v 65. minúte zápasu a domáci uspeli po piatich prehrách za sebou.

Prešov vďaka triumfu zostal na 11. priečke s dvojbodovým náskokom pred Nitrou. Michalovciam patrí 5. miesto.

HC MV Transport Prešov – HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 pp (1:0, 2:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 14. Gerlach (Fekiač), 23. Avcin (Džugan, Giles), 65. Avcin (Campagna) – 22. Žitný (Osburn, Lapšanský), 32. Bezúch (Buc). Rozhodovali: Korba, J. Konc ml. – Drblík, Hajnik, vylúčení: 2:4 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 982 divákov.

Prešov: Bespalov – Ľalík, Giles, Turan, Rajnoha, Fekiač, D. Jendroľ, Doetzel – Gerlach, Girduckis, Nauš – Sýkora, Šimun, Campagna – Ščurko, Avcin, Krajč – Žilka, Klíma, Ďžugan – K. Jendroľ

Michalovce: Škorvánek – Michalčin, Glazkov, Osburn, Hammond, Štajnoch, Mihalik, Macejko – Zabusovs, Suja, Paločko – Žitný, Valentini, Lapšanský – Bjalončík, Buc, Bezúch – Vašaš, Galamboš, Chalupa

Vedúci Zvolen padol na Liptove

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v 48. kole Tipos extraligy nad lídrom tabuľky HKM Zvolen 5:4. Domáci útočník Lukáš Handlovský zaznamenal v zápase hetrik a pomohol tímu k druhému triumfu za sebou.

Liptovský Mikuláš dosiahol prvé víťazstvo nad Zvolenom v tejto sezóne a zároveň druhé pod vedením trénerskej dvojice Ernest Bokroš a Martin Hrnčár. Hostia nedokázali zabodovať v dvoch z uplynulých troch duelov.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 5:4 (2:1, 0:1, 3:2)
Góly: 3. Handlovský (Walega, Kriška), 15. Handlovký (Walega, Mezovský), 43. Handlovský (Walega, Kriška), 44. Karsums (Kuru, Saari), 53. Šmída – 8. Langkow (Hanna), 38. Langkow (Bondra), 47. Sideroff (Huntebrinker, Hanna), 57. Sideroff (Hanna). Rozhodovali: Orolín, V. Snášel ml. – Tvrdoň, Stanzel, vylúčení: 6:6 na 2 min., navyše: Stupka (Zvolen) 5+DKZ za pichnutie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, 1150 divákov.

Liptovský Mikuláš: Valent – Mezovský, Ventelä, Pavúk, Djakov, Novajovský, Hudec, Bakala – Kriška, Walega, Handlovský – Karsums, Saari, Kuru – Michalík, Vähätalo, Uhrík – Šmída, Vankúš, Štrauch – Kalousek

Zvolen: Trenčan – Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, S. Barcík, Hraško, Čulík – Stupka, Langkow, Bondra – Sideroff, Huntebrinker, Hecl – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Fekiač, Csányi – A. Barcík

Skokan hetrikom zariadil triumf Popradu pod Urpínom

Hokejisti HC '05 Banská Bystrica podľahli v 48. kole Tipos extraligy Popradu 1:4 a zaknihovali tak druhú prehru v rade. V priamom súboji o siedmu priečku v tabuľke hostia odčinili stratu všetkých bodov v Liptovskom Mikuláši a oplatili hráčom spod Urpína výhru na ich ľade pred Vianocami. Hetrikom sa blysol Dávid Skokan.

HC ´05 Banská Bystrica – HK Poprad 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)
Góly: 49. J. Sukeľ (Bíreš, Gašpar) – 4. Skokan (Svitana, Vainio), 9. Svitana, 10. Skokan (Livingston), 46. Skokan (Svitana, Kotvan). Rozhodovali: Baluška, Rojík – Jedlička, Vyšný, vylúčení na 2 min: 3:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 2437 divákov.

Banská Bystrica: Sedláček – Björkung, Bačik, Pavlin, Kojo, Holenda, Ďatelinka, Luža, Matej Bača – Troock, Kontos, D. Jendek – Výhonský, Tamáši, Šoltés – Gašpar, Bíreš, Urbánek – J. Sukeľ, G. Gabor, Jamrich

Poprad: Peters – Betker, Drgoň, Vainio, Kotvan, Meliško, Brincko, Jasečko – Bubela, Skokan, Svitana – Záborský, Livingston, Razgals – Matej Paločko, Mlynarovič, Kukuča – Valigura, L. Paukovček, S. Petráš

Viac o téme: HC Košice HK Nitra HC Slovan Bratislava HC Mikron Nové Zámky HK GROTTO Spišská Noví Ves