Smola slovenskej reprezentantky: Do 2. kola vo Villachu opäť nepostúpila

Slovenská skokanka na lyžiach Tamara MesíkováSlovenská skokanka na lyžiach Tamara Mesíková Zdroj: Profimedia

VILLACH - Rakúska skokanka na lyžiach Eva Pinkelnigová triumfovala aj na druhom podujatí Silvestrovského turné na domácej pôde vo Villachu.

Na strednom mostíku zvíťazila s náskokom 5,6 bodu pred Nemkou Katharinou Althausovou a upevnila si post líderky priebežného poradia i celkového hodnotenia Svetového pohára. Tretia skončila so stratou 9,1 b. Slovinka Nika Križnarová.

Slovenská reprezentantka Tamara Mesíková nepostúpila do 2. kola medzi elitnú tridsiatku. V súťaži obsadila 47. miesto so ziskom 68 bodov, keď dosiahla výkon 68,5 m. Silvestrovské turné pokračuje 31. decembra v slovinskom Ljubne.

Viac o téme: Tamara Mesíková Silvestrovské turné