VIDEO Česká dvadsiatka potrápila ďalšieho velikána: Tri korunky oskalpovala o cenný bod

Na snímke vľavo český hráč Tomáš Hamara a vpravo švédsky hráč Isak Rosen.Na snímke vľavo český hráč Tomáš Hamara a vpravo švédsky hráč Isak Rosen. Zdroj: TASR/AP/Darren Calabrese/The Canadian Press via AP

HALIFAX - Českí hokejisti podľahli vo svojom treťom zápase na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov Švédsku 2:3 v predĺžení a prvýkrát na turnaji neuspeli. Stretnutie skupiny A v Halifaxe rozhodol v čase 61:35 svojím druhým gólom obranca Ludvig Jansson.

O české góly sa postarali obrancovia David Jiříček a Jiří Ticháček, ktorý v 55. minúte vyrovnal na 2:2. Kľúčovou postavou stretnutia bol ale švédsky gólman Carl Lindbom, ktorý si pripísal 33 úspešných zákrokov.

Na snímke vľavo český Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/AP/Darren Calabrese/The Canadian Press via AP

Posledným súperom zverencov trénera Radima Rulíka v prvej časti turnaja budú v sobotu od 19:30 SEČ hráči Nemecka. Česko už má istý postup do štvrťfinále.