VIDEO Hokejisti bratislavského Slovana zdolali Nitru, Košice si poľahky poradili s Prešovom

Zľava Jozef Baláž, Luke Green (obaja HK Nitra), oslavujúci Samuel Takáč, Brant Harris (obaja HC Slovan Bratislava), František Gajdoš (HK Nitra)Zľava Jozef Baláž, Luke Green (obaja HK Nitra), oslavujúci Samuel Takáč, Brant Harris (obaja HC Slovan Bratislava), František Gajdoš (HK Nitra) Zdroj: TASR/Pavol Zachar

NITRA - Hokejisti Slovana Bratislava triumfovali v piatkovom súboji 49. kola Tipos extraligy na ľade HK Nitra 6:3.

Obhajca titulu zdolal "corgoňov" aj vo štvrtom vzájomnom zápase v tejto sezóne a celkovo natiahol víťaznú sériu s týmto súperom na šesť duelov.

Hokejisti HC Košice zvíťazili v na ľade HC MV Transport Prešov 5:1 v zápase regionálneho 49. kola Tipos extraligy. "Oceliari" vykročili za triumfom vydareným úvodom, keď v 3. minúte viedli už 2:0. Do polovice zápasu si vypracovali štvorgólový náskok (4:0).

Na snímke zľava dole Galéria fotiek (12) Zdroj: TASR/Veronika Mihaliková

Prešovčania skórovali iba v 38. minúte, keď sa v presilovke o dvoch hráčov presadil J.C. Campagna.
Košičania ukončili kalendárny rok 2022 na 4. priečke s 55 bodmi, Prešov je priebežne na predposlednom 11. mieste s dvojbodovým náskokom na Nitru.

Spišiaci to konečne dokázali!

Hokejisti HK GROTTO Spišská Nová Ves zvíťazili v piatkovom zápase regionálneho 49. kola Tipos extraligy na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 3:2. Pre Spišiakov to bolo prvé víťazstvo nad Michalovcami v najvyššej súťaži a zároveň prvé po sérii 26 prehier vo vzájomných dueloch.

Predtým naposledy tohto súpera zdolali 6. októbra 2017, keď oba kluby účinkovali v nižšej súťaži. O prelomenie negatívnej série sa víťazným gólom postaral Kale Kerbashian, ktorý v 53. minúte skóroval v presilovke.

Lavička Spišská Nová Ves, Galéria fotiek (12) Zdroj: TASR/František Iván

Spišiaci majú za sebou úspešné "miniturné", keď počas uplynulých piatich dní postupne zvíťazili v Prešove (7:2), Košiciach (6:3) a aj v Michalovciach. Svoj bodový súčet zaokrúhlili na 50, čím sa vyrovnali práve Michalovciam. Za nimi zaostávajú na 6. priečke už iba o skóre. Hráči Michaloviec prehrali tretí zápas za sebou.

Barani natiahli nepriaznivú šnúru

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v piatkovom zápase regionálneho 49. kola Tipos extraligy nad HC ´05 Banská Bystrica 5:2. Upevnili si ním priebežnú 10. priečku, na ktorej majú 34 bodov.

Zároveň prvýkrát v sezóne získali v treťom zápase za sebou tri body, keď nadviazali na víťazstvá nad Popradom a Zvolenom. Svoj prvý gól po príchode zo Spišskej Novej Vsi strelil útočník Liptákov Andreas Štrauch. Banskobystričania nebodovali v troch zápasoch za sebou a na konte majú 40 bodov.

Nové Zámky sa udržali na tretej priečke

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili v piatkovom zápase regionálneho 49. kola Tipos extraligy nad HK Dukla Trenčín 3:2. "Vojaci" viedli po 1. tretine 2:0, ale o sľubný náskok prišli v druhej časti.

Vpravo Chris Langkow (HC Galéria fotiek (12) Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

V nej sa gólovo presadili bratia Tomáš a Juraj Mikúšovci, na ktorých nadviazal v 50. minúte Ben Johnson, ktorý strelil víťazný gól. Novozámčania sa víťazstvom udržali na priebežnej 3. priečke o bod pred Košicami. Trenčania prehrali tretí zápas za sebou a nový kalendárny rok privítajú na 9. mieste.

Hokejisti HKM Zvolen prehrali v piatkovom zápase regionálneho 49. kola Tipos extraligy na domácom ľade s HK Poprad 2:3 po predĺžení a prepustili líderskú pozíciu bratislavskému Slovanu. Hostia vyhrali druhý duel za sebou a poistili si siedmu priečku.

Poprad zvíťazil po predĺžení

V prvej tretine uspel tréner Popradu Peter Mikula s výzvou, keď arbitri zrušili gól domáceho Petra Zuzina po zhliadnutí videa pre ofsajd. Stav sa menil až v strednom dejstve, skóre otvoril za hostí James Livington.

Na snímke zľava Jakub Galéria fotiek (12) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Zvolenčania vyrovnali gólom Radovana Bondru, lenže Podtatranci išli znovu do vedenia po dorážke Samuela Mlynaroviča v presilovke. V tretej tretine vyrovnal od modrej čiary strelou po ľade Shane Hanna. Rozuzlenie nastalo v predĺžení, v ktorom sa hostia ubránili presilovke súpera a následne z protiútoku rozhodol Adam Drgoň.

TEL - 49. kolo:
HK Nitra - HC Slovan Bratislava 3:6 (0:1, 0:3, 3:2)
Góly: 50. Baláž (Vitáloš, Green), 51. Elmer (Knies), 57. Knies (Gajdoš, Green) – 1. Haščák (Fereta, Ackered), 23. Pecararo (MacKenzie, Harris), 32. Fominych (MacKenzie), 40. Fominych (Haščák, Fereta), 46. Török (MacKenzie, Golian), 56. Pecararo (Harris, Takáč). Rozhodovali: Snášel, Rojík – Janiga, Junek, vylúčení: 8:5 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

HC MV Transport Prešov - HC Košice 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
Góly: 38. Campagna (Šimun) - 2. Slovák (Rogoň, Romančík), 3. Tybor (Novota), 20. Jääskeläinen (Leskinen, Southorn), 30. Tybor (Slovák, Lamper), 42. Linet (Havrila). Rozhodovali: Krajčík, D. Konc st. - Tvrdoň, Jurčiak, vylúčení: 7:8 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1741 divákov.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK GROTTO Spišská Nová Ves 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Góly: 22. Hammond (Valentini, Bjalončík), 30. Suja (Valentini, Osburn) - 25. Vandas, 52. Beaudry (Vandas, Myklucha), 53. Kerbashian. Rozhodovali: Korba, T. Orolin - Knižka, Hajnik, vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2786 divákov.

HC MIKRON Nové Zámky - HK Dukla Trenčín 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Góly: 21. T. Mikúš (Mamčics), 33. J. Mikúš (Kozák, T. Mikúš), 50. Johnson (Hatala) - 5. Sloboda (Krajčovič, Starosta), 10. Hudec (Sojčík). Rozhodovali: J. Konc ml., Žák - Jedlička, Valo, vylúčení: 6:5 na 2 min., navyše Farley (N. Zámky) 5 min. + DKZ za faul lakťom, presilovky a oslabenia: 0:0, 3172 divákov.

HKM Zvolen - HK Poprad 2:3 pp (0:0, 1:2, 1:0 – 0:1)
Góly: 28. R. Bondra (Langkow, Sládok), 42. Hanna (Huntebrinker) - 25. Livingston (Matej Paločko), 29. Mlynarovič (Bubela, Svitana), 63. Drgoň (Skokan, Betker). Rozhodovali: Baluška, Štefik – Kacej, Tichý, vylúčení: 4:6 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2075 divákov.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC ´05 Banská Bystrica 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Góly: 7. Kuru (Šmida, Novajovský), 25. Štrauch, 31. Saari (Karsums), 51. Handlovský (Ventelä), 60. Karsums (Saari, Kuru) - 12. Gašpar (Sukeľ, Ďatelinka), 50. Bačik (Holenda, Sukeľ). Rozhodovali: Crman, Goga - Synek, M. Orolin, vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 1200 divákov.

Viac o téme: HC Košice HC Slovan Bratislava HK Dukla Ingema Michalovce HK GROTTO Spišská Nová Ves HC MV Transport Prešov ​​​​​​​HK Nitra