Tuch vybojoval Buffalu cennú výhru s Bostonom, Columbus poľahky zdolal Chicago

Jeff Skinner a Dylan Cozens sa radujú z góluJeff Skinner a Dylan Cozens sa radujú z gólu Zdroj: SITA/AP/Mary Schwalm

BOSTON - Hokejisti Bostonu Bruins prehrali v sobotnom zápase zámorskej NHL s Buffalom Sabres 3:4 po predĺžení. V drese hostí zažiaril Alex Tuch, ktorý mal prsty vo všetkých góloch "šablí".

Dvakrát skóroval a pripísal si aj dve asistencie. Bruins stále doma neprehrali v riadnom hracom čase, pričom v osemnástich zvíťazili a v troch prehrali po predĺžení, resp. po nájazdoch.

Jeden z gólov Bostonu strelil David Pastrňák, ktorý zaznamenal svoj 25. gól v sezóne, za hostí sa presadil okrem Tucha a Dylana Cozensa aj Tage Thompson, ktorý strelil už svoj 27. gól v tomto ročníku.

V ďalšom zápase zdolal Columbus Blue Jackets hostí z Chicaga Blackhawks 4:1. Domáci útočník Gustav Nyquist strelil dva góly, pričom v oboch prípadoch sa presadil v oslabení. Brankár "modrokabátnikov" Joonas Korpisalo si pripísal 26 úspešných zákrokov.