Strach a hrôza! Kanadský supertalent kraľuje šampionátu a brúsi si zuby aj na Slovákov

Connor Bedard strieľa na bránku NemeckaConnor Bedard strieľa na bránku Nemecka Zdroj: SITA/AP/Darren Calabrese/The Canadian Press

HALIFAX - Kanadský útočník Connor Bedard vládne po základných skupinách majstrovstiev sveta hokejových dvadsiatok v Halifaxe a Monctone produktivite o desať bodov pred spoluhráčom Loganom Stankovenom.

Sedemnásťročný Bedard si v štyroch zápasoch pripísal 18 bodov za šesť gólov a 12 asistencií. Stankoven má na konte dva góly a šesť prihrávok.

Český obranca David Špaček sa delí so šiestimi bodmi za tri góly a rovnaký počet prihrávok o šiestu pozíciu a spolu so Švédom Ludvigom Janssonom je najproduktívnejším zadákom turnaja.

Najlepší strelec aj nahrávač

Bedard je najlepším strelcom aj najlepším nahrávačom. Medzi kanoniermi na neho na druhom mieste spoluhráč Dylan Guenther a Američan Jimmy Snuggerud strácajú dva góly. V tabuľke nahrávačov má druhý Stankoven o polovicu menej asistencií.

Connor Bedard (v čiernom) Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/Darren Calabrese/The Canadian Press via AP

Viac bodov ako Bedard dokázalo za jedno juniorské majstrovstvá sveta nazbierať iba osem hráčov. Predpokladaná jednotka tohtoročného draftu NHL môže mať ešte v prípade úspešného pondelňajšieho štvrťfinále proti Slovensku príležitosť rozšíriť svoju bilanciu až v troch zápasoch.

Na Forsberga mu zatiaľ chýba 13 bodov

Rekordérom je s 31 bodmi za sedem gólov a 24 asistencií zo siedmich stretnutí z roku 1993 Švéd Peter Forsberg. Nasledujú s 24 bodmi jeho krajan Markus Näslund (13+11; v roku 1993) a Fin Raimo Helminen (11+13); (1984).

Ďalšími v poradí sú českí útočníci Robert Reichel (11+10; 1990), Vladimír Růžička (12+8; 1983), Fíni Esa Keskinen (6+14; 1985), Esa Tikkanen (7+12; 1985) a Američan Doug Weight (5+14; 1991).

Bedard je s 11 kladnými bodmi najlepší aj v bilancii plus / mínus. Najtrestanejším hráčom je s 31 minútami kanadský útočník Zach Dean.

Connor Bedard oslavuje tretí Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Darren Calabrese/The Canadian Press

Medzi brankármi má najvyššiu úspešnosť zákrokov 96,36 percenta aj najnižší priemer rovného jedného gólu na zápas Fín Jani Lampinen. Švéd Carl Lindbom udržal dvakrát čisté konto.

Po dvoch asistenciách na jednom turnaji mali Američan John Gibson (2013), Fin Joni Ortio a Lotyš Janis Kalninš (obaja 2010). Popri nich si pripísali rovnaký počet celkovo tiež Čech Roman Turek, Švéd Henrik Lundqvist a Kanaďan Marc-André Fleury.

Viac o téme: Slovensko Kanada MS do 20 rokov Connor Bedard
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy