Outsider nepredal svoju kožu lacno: Barcelona zdolala treťoligistu až v predĺžení

Tréner Barcelony Xavi HernandezTréner Barcelony Xavi Hernandez Zdroj: SITA/AP/Jose Breton

MADRID - Futbalisti Barcelony mali v 3. kole Španielskeho pohára nečakané problémy s Intercity a treťoligového súpera zdolali 4:3 až v predĺžení. Dramatickú prestrelku v Alicante rozhodol Ansu Fati, domáci Oriol Soldevila sa blysol hetrikom.

Kataláncov poslal do vedenia už vo štvrtej minúte uzdravený obranca Araújo, ale po zmene strán v drese Intercity zažiaril Soldevila. Bývalý barcelonský stredopoliar v 59. minúte vyrovnal a potom odpovedal aj na góly Dembélého a náhradníka Raphinhu. Po Raphinhovej prihrávke ďalší striedajúci hráč Fati strelil v 103. minúte víťazný gól.

"Nemôžeme byť spokojní, ale toto sa v pohári stáva. Sedem prvoligových tímov bolo vyradených," povedal barcelonský tréner Xavi novinárom.

"Mohli sme odskočiť na 2:0 alebo 4:2, ale sami sme si to skomplikovali. Neboli sme dosť dobrí ani v jednom pokutovom území," doplnil kouč lídrov tabuľky.

S outsiderom sa už v utorkovom programe Copa del Rey trápil aj ďalší gigant Real Madrid. "Biely balet" vonku porazil celok Cacereňo zo štvrtej najvyššej súťaže 1:0 gólom Rodryga zo 69. minúty.

Viac o téme: FC Barcelona Ansu Fati Alicante CF