Bátovská Fialková s ťažkým srdcom na servismanov: Zle pripravené lyže od začiatku nešli!

Na snímke slovenská biatlonistka Paulína Bátovská Fialková v cieli počas vytrvalostných pretekov žien na 15 km na podujatí 5. kola Svetového pohára v biatlone 12. januára 2023 v nemeckom RuhpoldinguNa snímke slovenská biatlonistka Paulína Bátovská Fialková v cieli počas vytrvalostných pretekov žien na 15 km na podujatí 5. kola Svetového pohára v biatlone 12. januára 2023 v nemeckom Ruhpoldingu Zdroj: TASR/Martin Baumann

RUHPOLDING - Slovenskú biatlonistku Paulínu Bátovskú Fialkovú pripravili o lepší výsledok vo štvrtkových vytrvalostných pretekoch na 15 km zle pripravené lyže.

v Ruhpoldingu obsadila desiate miesto a nebyť jednej chyby na strelnici, skončila by štvrtá. Vzhľadom na tieto aspekty však bola s výsledkom spokojná.

Bátovská Fialková odštartovala výborne, úvodnú ležku zvládla bez chyby, ale bežecky to nebolo ono. "Servismani vybrali zlú štruktúru lyží, od začiatku mi nešli. Mrzí ma to, lebo som naozaj vládala," uviedla po pretekoch.

Neskôr zvládla bezchybne aj prvú stojku a držala sa medzi favoritkami, po tretej "ležke" dokonca mierila do prvej štvorky. Netrafila však predposledný 19. terč.

Na snímke slovenská biatlonistka Galéria fotiek (17) Zdroj: TASR/Martin Baumann

"Snažila som sa strieľať nuly, aby to bolo hrateľné na dobrý výsledok, ale vedela som, že to pre slabší beh nevyjde. Aby bol z toho top výsledok, musia byť všetky zložky stopercentné. A to dnes nebolo. Ani ja som nebola, ale s jednou chybou to bolo celkom dobré," uviedla.

So servismanmi si to vysvetlí

Tridsaťročná slovenská reprezentantka sa v nemeckom stredisku ešte predstaví v sobotu v štafete a v nedeľu ju čakajú preteky s hromadným štartom:

"Idem sa vyjazdiť, oddýchnem si. So servismanmi si to vysvetlím, lyže, ktoré som dnes mala, im zakážem dávať na preteky. Som z toho smutná, dala som do toho veľa síl, uvidíme, ako ma to poznačí."

Vo štvrtok boli v štartovom poli tri Slovenky. Okrem Bátovskej Fialkovej aj Mária Remeňová, ktorá obsadila 62. miesto, jej sestra Zuzana Remeňová skončila na 83. priečke.

V Ruhpoldingu panovali počas pretekov plusové teploty, Bátovská Fialková však organizátorov pochválila: "Ruhpolding nesklamal. Podmienky neboli dobré, ale trať bola perfektná, to naozaj klobúk dolu. Je to rýchle a tvrdé. Skvelá robota na to, že dookola bola iba tráva."

Viac o téme: Lyže Ruhpolding Individuálne preteky Paulína Bátovská Fialková