Vyhrali aj napriek slabému štartu: V Ruhpoldingu triumf nórskej štafety

Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö sa teší v cieli z víťazstva v štafete mužov na 4x7,5 km na podujatí 5. kola Svetového pohára v biatloneNórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö sa teší v cieli z víťazstva v štafete mužov na 4x7,5 km na podujatí 5. kola Svetového pohára v biatlone Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

RUHPOLDING - Nórski biatlonisti zvíťazili v piatkovej štafete Svetového pohára. Kvarteto Sturla Holm Lägreid, Tarjei Bö, Vetle Sjaastad Christiansen a Johannes Thingnes Bö dosiahlo v nemeckom Ruhpoldingu čas 1:10:51,4.

Druhé miesto obsadili so stratou 20,1 sekundy domáci Nemci a tretí skončili Francúzi (+55,6).

Nórom vôbec nevyšiel začiatok, keď Lägreid musel absolvovať trestný okruh na druhej streľbe a štafetu odovzdal na desiatom mieste. Starší z bratov Böovcov Tarjei sa posunul najmä na položke v stoji a odovzdal štafetu na piatej pozícii. Strata na vedúcich Francúzov bola 34,2 sekundy.

Z manka na lídrov stiahol Christiansen presne tridsať sekúnd a Johannes Thingnes Bö vybojoval víťazstvo pre nórsku štafetu aj v tretích pretekoch v tejto sezóne.

Nórska štafeta v zložení Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

Výsledky štafety mužov SP 4x7,5 km v Ruhpoldingu: 1. Nórsko (Sturla Holm Lägreid, Tarjei Bö, Vetle Sjaastad Christiansen a Johannes Thingnes Bö) 1:10:51,4 h (1+7), 2. Nemecko (David Zobel, Johannes Kühn, Benedikt Doll, Roman Rees) +20,1 s (0+4), 3. Francúzsko (Eric Perrot, Quentin Fillon Maillet, Antonin Guigonmat, Fabien Claude) +55,6 (1+7), 4. Švédsko +1:49,3 m (1+15), 5. Taliansko +1:56,8 (0+10), 6. Ukrajina +2:06,8 (0+7), 7. USA +2:13,6 (1+11), 8. Fínsko +2:21,1 (1+6), 9. Slovinsko +2:28,6 (1+6), 10. Poľsko +3:18,2 (0+7)

Celkové poradie SP (po 3 z 5 pretekov): 1. Nórsko 270 b, 2. Nemecko 210, 3. Francúzsko 170, 4. Švédsko 156, 5. Rakúsko 120, 6. Fínsko 119

Viac o téme: Nemecko Nórsko Štafeta Biatlon Francúzsko Tarjei Bö Ruhpolding Johannes Thingnes Bö Vetle Sjaastad Christiansen Sturla Holm Lägreid