Slovenky čaká kvalifikácia na MS: V nominácii púta pozornosť veľká posila zo Švajčiarska

Slovenské florbalistkySlovenské florbalistky Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

BRATISLAVA - Osemnásť hráčok do poľa, dve brankárky a osem náhradníčok figuruje vo vstupnej nominácii trénera slovenských florbalistiek Michala Jedličku na turnaj európskej kvalifikácie o postup na tohtoročné MS v Singapure.

Slovenky sa na podujatí v talianskom Lignane Sabbiadoro stretnú od 31. januára do 4. februára so Španielkami, Estónkami, Švajčiarkami a Ukrajinkami. Na svetový šampionát (2. – 10. decembra) postúpia prvé tri družstvá.

"Teším sa najmä na zápas so Švajčiarkami, ktorý nám ukáže, kam sme sa posunuli. Zvyšné súperky by sme podľa papierových predpokladov mali zdolať," uviedol Jedlička pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu (SZFB).

Pozornosť púta nová posila

V kádri púta pozornosť Dominique Schnetzerová, ktorá od narodenia žije vo Švajčiarsku, ale má slovenské občianstvo a sama – s pozitívnou odozvou – prejavila záujem reprezentovať SR.

Na klubovej úrovni hrá 24-ročná obrankyňa v najvyššej švajčiarskej súťaži Lidl Unihockey Prime League za tím Red Ants Winterthur. Absolventka Univerzity St. Gallen sa v civile stará o marketing a komunikáciu v kantonálnej florbalovej organizácii Thurgau Unihockey.

Slovensko sa v ženskej kategórii rebríčka krajín podľa Medzinárodnej florbalovej federácie (IFF) nachádza na 6. priečke. Švajčiarsku patrí 3. pozícia, Estónsko je 14., Španielsko 21. a Ukrajina figuruje na 29. mieste.

Európa pošle na MS 16 tímov

Európa bude mať medzi 16 účastníkmi šampionátu 12-násobné zastúpenie. Pribudnú dva kvalifikované tímy z Ázie (plus hostiteľ Singapur) a jeden z Ameriky. Lignano Sabbiadoro uvidí dva turnaje európskej časti kvalifikácie (okrem slovenskej EUR3 aj zóna EUR4), ďalšie dva budú súbežne v lotyšskom Koceni (EUR1 a EUR2).

Pôjde o 14. MS žien a len druhé mimo starého kontinentu. Aj vrcholný turnaj 2005 bol práve v Singapure a svoje jediné zlato v histórii na ňom získali Švajčiarky. Tie sú aktuálne obhajkyňami bronzu z predvlaňajšieho svetového šampionátu vo švédskej Uppsale, na ktorom Slovenky obsadili šieste miesto.

O jednu priečku tým zaostali za národným rekordom z bratislavskej edície 2017. Informácie pochádzajú z tlačovej správy SZFB.

Nominácia SR na turnaj zóny EUR3 európskej časti kvalifikácie MS 2023 (Lignano Sabbiadoro /Tal./, 31. januára – 4. februára):

Brankárky: Radka Mládenková (ŠK Harvard Partizánske), Alena Michalisková (MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto)

Hráčky v poli: Kristína Belicová (Florbal Chodov/ČR), Alica Brodňanová (Florbal Chodov/ČR), Miriam Buková (FBK Kométa Spišská Nová Ves), Lenka Červená (ŠK Harvard Partizánske), Tamara Dobošová (ŠK Harvard Partizánske), Alžbeta Ďuríková (FBC Kalmarsund/Švéd.), Alexandra Faktorová (MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto), Klára Grossová (FBK Kométa Spišská Nová Ves), Daniela Hrabovská (FBK Kométa Spišská Nová Ves), Kristína Hudáková (FBC Ostrava/ČR), Paulína Hudáková (FBC Ostrava/ČR), Laura Chúpeková (FBC Ostrava/ČR), Katarína Klapitová (Piranha Chur/Švajč.), Barbora Kocúrová (FBK Kométa Spišská Nová Ves), Lenka Lenčešová (ŠK 98 Pruské), Linda Pudišová (FBC Ostrava/ČR), Dominique Schnetzerová (Red Ants Winterthur/Švajč.), Michaela Šponiarová (1. SC Vítkovice/ČR)

Náhradníčky: brankárka – Pavlína Farulová (ŠK 98 Pruské), hráčky v poli – Anna Bajtošová (FBK Kométa Spišská Nová Ves), Nikol Drábeková (ŠK 98 Pruské), Zuzana Mrázová (NTS FK – ZŠ Nemšová), Denisa Papierniková (NTS FK – ZŠ Nemšová), Sophia Sabolová (FBK Kométa Spišská Nová Ves), Veronika Tvrdá (MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto), Michaela Žikavská (ŠK 98 Pruské)

Program Sloveniek na turnaji:
utorok 31. januára: Slovensko – Španielsko (10.00)
streda 1. februára: Estónsko – Slovensko (13.00)
štvrtok 2. februára: Švajčiarsko – Slovensko (19.00)
sobota 4. februára: Slovensko – Ukrajina (10.00)

Viac o téme: Slovensko Kvalifikácia MS vo florbale Michal Jedlička
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy