Vo svojom veku pripomína Shiffrinovú: Talent z Albánska sa opäť postaral o historický počin

Albánska lyžiarka Lara Colturiová Albánska lyžiarka Lara Colturiová Zdroj: Profimedia

ST. ANTON - Šestnásťročná Lara Colturiová zvíťazila na majstrovstvách sveta juniorov v superobrovskom slalome a postarala sa o historický úspech albánskeho lyžovania.

Dcéra olympijskej víťazky v superobrovskom slalome zo Salt Lake City 2002 Talianky Daniely Ceccarelliovej vyhrala vo St. Antone o 65 stotín sekúnd pred Švajčiarkou Stefaniou Grobovou. Talentovaná lyžiarka si vynahradila sklamanie zo štvrtkového zjazdu, v ktorom skončila štvrtá o päť stotín za medailou.

Colturiová začala reprezentovať Albánsko, ktorého tím trénuje jej mama, vlani na jeseň. Už štartuje aj vo Svetovom pohári, jej najlepším výsledkom je zatiaľ 17. miesto v novembrovom obrovskom slalome v Killingtone.

Viac o téme: Lara Colturiová